Love Live! School Idol Project animesini izlediniz mi bilemiyorum ama Twitter’daki fanlar Takahashi’nin kağıttan heykelleri ile büyülenmiş durumda.

Takahashi’nin Tokyo Otaku Mode‘a verdiği bir röportaj sayesinde de öğreniyoruz ki kağıttan heykel yapmaya başlayalı daha sadece 2 sene olmuş. Bu konuda bir ilah olan Jeff Nishinaka’nın işlerini gören Takahashi, o kadar etkilenmiş ki kendi kendine ben bu işi öğrenirim diyerek azmetmiş ve oldukça da başarılı gidiyor.

Love Live! School Idol Project ise onun en kapsamlı çalışması. 9 heykeli yaparken bir yandan da tekniğini geliştirmiş ve ortaya harika işler çıkarmış. Takahashi’nin Love Live! dışında da işleri var, merak edenler twitter hesabından inceleyebilirler. Ama kağıttan heykelleri sevdiyseniz tavsiyem Jeff Nishinaka‘nın da eserlerine bakmanız yönünde.

Açıkçası anlayamadığım nokta bir insanın sadece resimlere bakarak bu kadar zor bir şeyi nasıl yapabileceğini çözmesi. Çünkü Takahashi bu konuda hiç bir ders almadan sadece internette Nishinaka’nın eserlerinin resimlerine bakarak başlamış kağıt heykellere. O yüzden Takahashi’nin işlerini “geekyapmış” kategorisine almamak ayıp olurdu.

1

12

11

1 2 3 4 5
Author

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.