Luke Cage‘in ikinci sezonu hakkında heyecanlı mısınız? Cevap eğer “eh-meh?” seviyesindeyse kendinizi yalnız hissetmeyin. Karakteri cümleten Jessica Jones’da sevmemizin ardından gelen ilk sezon heyecanla başlayıp, heyecansızlıklar diyarı içerisinde sonlandığı için Defenders‘a gelene kadar Cage hevesimiz biraz azalmıştı. Netflix bunu biraz arttırmak istiyor. Geçtiğimiz gün bu uğurda ilk teaser fragmanı, bir de yayın tarihini duyurdular.

https://youtu.be/FU4Xn__5Qjg

Fragman çok kısa, zaten de teaser olmasından beklediğimiz şey bu. Çok da bir şey anlatmıyor, 22 Haziran’da çıkacak diyor, hayatına devam ediyor. Ancak diğer bilgilerle birleştirecek materyal var elimizde. Cage, artık Harlem sokaklarında namı bilinen bir adam. İsmini de temizlediği için, mahallesinin koruyucusu olarak görülüyor. Bununla gelen sorumlulukla baş edecek. Fragmanda da zaten kameraya direkt olarak bakıp, kendisi ile ilgili böbürlenmesi muhtemelen bu baş etme sürecinin bir parçası. İlk sezonda çok “Abim olur mu öyle şey, ne münasebet biz de bir hizmetkarız” hissiyatındaydı. Belki de bu sezon egosunu dizginlemesi gerekecek; kim bilir?

Dizinin geçen sezona kıyasla değişen tek tarafı Cage’in girişkenliği değil elbette. Defenders‘dan sonra beklenen olacak ve biyonik koluyla Misty Knight da Cage ile birlikte süperlikler kovalayacak. Onların yanında fahri Defender Claire Temple‘ı da görme şansımız olacak dizide. Fakat esas arzu nesnemiz Iron Fist. Dizide Iron Fist’in olacağına dair dedikodular uzun süredir dönüyor. Karakterlerin çizgi romanlarda göbek bağları birlikte kesilmiş iki arkadaş olduklarını düşünürsek, bunlar hiç de abes değil.

Ki bu noktada da söylemek lazım, artık Netflix-Marvel dizilerinin biraz dizilerarası ilişkiler konusunda mesafe kat etmesi gerekiyor. Cage ve Jones’un bir romantik ilişkisi olduğunu, çizgi romanlarda beraber bir de çocuk yaptıklarını, bu çocuğun isminin de Danielle olduğunu ve vaftiz babasının da Danny Rand olduğunu biliyoruz. Jones ve Cage yıllarca Matthew Murdock’a zor zamanında bodyguard’lık yaptılar, Murdock Jones’u kaç kere gözaltı odalarından topladı. Jones’un bir dönem Murdock’a hafif bir aba-yanması durumu bile vardı. Artık ara ara bu ikili/üçlü ilişkileri kurup, dizi içerisinde de sürdürmesi gerekiyor Netflix-Marvel dünyasının. Yoksa daha önce gördüklerimizin ikinci turuna dönüyor gibi hissetmeye başlayacağız ufaktan sanki. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.