Mad Max: Fury Road filminde Charlize Theron tarafından canlandırılan Furiosa karakteri için başrollerini Anya Taylor-Joy ve Chris Hemsworth’un canlandıracağı bir prequel çekildiğini biliyorduk. Önümüzdeki yılın mayıs ayında gelecek filmden ilk fragman da dün yayınlandı.

Furiosa: A Mad Max Saga filminde Furiosa karakterinin Many Mothers kabilesinin yerleştiği Green Place’ten kaçırılmasını izleyeceğiz. Chris Hemsworth tarafından canlandırılan Savaş Lordu Dementus’un motorcu çetesi ile Mad Max: Fury Road filminden bildiğimiz The Immortan Joe’nun arasında doğacak olan çatışma sırasında kendi yurduna dönmeye çalışacak olan Furiosa, bu sırada birçok engeli de aşmaya uğraşacak. Yönetmen George Miller’ın film için “Mad Max: Fury Road üç gün içinde geçiyordu, bu film ise on beş seneyi kapsıyor. Bu bir destan.” dediğini de göz önünde bulundurursak, mantıklı bir tahminle bu on beş senede Furiosa’nın o bildiğimiz korkusuz savaşçı haline nasıl geldiğini göreceğiz muhtemelen.

Mad Max: Fury Road beni son on yılda en şaşırtan filmlerden biri oldu. Görüntü yönetmenliği, atmosferi, oyunculukları ve aksiyonu inanılmazdı! Nefesimi tutarak izledim resmen. Normalde bu kadar övülen şeyleri kendim tecrübe ettiğimde “O kadar da yokmuş.” derim ama neyse ki bu o seferlerden olmadı. Her ne kadar Mad Max: Fury Road’a bir devam filmi asıl istediğim şey olsa da yine de o dünyaya hem aynı yönetmen hem de yazarlarla dönmek her türlü güzel olur diye umut ediyorum. Anya Taylor-Joy’u da severim zaten ve resmen tanınmaz olmuş ve karaktere fazlasıyla bürünmüş. Acaba karakterin Charlize Theron olduğunu görecek miyiz en sonda yoksa bu da kendi başına bir üçleme filan mı olacak o on beş yıl içinde geçen?

Furiosa: A Mad Max Saga fragmanını nasıl buldunuz? Karakter ilginizi çekiyor mu? Gözleriniz Tom Hardy’yi aradı mı? Görüşlerinizi prequel sitemize yazabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.