The Boys 4. sezon fragmanı, ikiye bölünen Homelander ve Starlight taraftarlarını gösteriyor.

Amazon Prime Video dün düzenlenen CCXP 23 kapsamında, gelecek senenin dizilerinden materyalleri ortaya döktü, bunların iki tanesi de ağır toplardı. Biri Jonathan Nolan’la, live-action dizisi yeni başlayacak olan Fallout, diğeri de artık nerede kaldığımızı unuttuğumuz The Boys 4. sezon fragmanı. The Boys’ta ilk bakışta beklediğiniz yüzleri görmek bizi sevindirse de sanki yapımcılar da bizimle birlikte nerede kaldıklarını unutmuş gibi duruyor.

The Boys 4. sezon fragmanı

Fragmanda dizinin ana karakterlerini, yeni karakterleri ve çoktan ölmüş olan bir karakteri görüyoruz. Homelander ile Starlight arasındaki mücadele giderek toplumsal reaksiyon veren bir olaya dönüşmüş ve halk ikiye bölünmüş biçimde tarafları savunuyor. Bir yandan Victoria Neuman siyaset basamaklarını üçer beşer tırmanıyor ve bu iki plot’la gündelik siyaset konuları bu sezonda oldukça yer kaplayacak gibi duruyor. Satirik esprilerden, karakterlerin hamlelerine; The Boys zaten başından beri politik bir diziyken işin giderek “aday ol oy verelim” kıvamına gelmesi bir kere işleri biraz cıvıtıyor ama yine de bunun üzerinden yapacakları toplumsal eleştiriyi keyifle izleyeceğimize eminiz.

İşin, toplum nezdinde Stalight vs Homelander meselesine dönmesinde şöyle bir basitlik göze çarpıyor; Caesar örneği ve kullanıldığı bağlamın, artık girmediği entrika kalmamış Homelander için fazla basit kalması. Bunun yanında, ortada radikal bir görüşün savunulması veya üstü örtülmüş suçlar olarak nitelendirilebilecek bir şey kalmadı. Homelander, geçen sezonun sonunda, herkesin içinde birinin kafasını havaya uçurdu. Artık Dünya’nın yerinden oynaması gereken bu olaydan sonra Ryan’ı da boş geçmeyip, birini duvara yapıştırdığı sahneyi göstermeleri bize artık Boys’un değil, diğer herkesin ne yapacağını merak ettiriyor. Homelander’ın mahkemeye çıkacağını biliyoruz ama fragmanda buna dair bir şey göremiyoruz.

The Boys 4. sezon fragmanı

Jeffrey Dean Morgan’ın, Butcher’la sohbet ettiği sahneden kimin tarafında olduğu pek anlaşılmasa da Butcher’ın bu sezondaki kozu olacak gibi duruyor. Belki de Sam ve Dean adında iki oğlu vardır ve artık Homelander ile onlar uğraşır. The Deep hakkında artık söyleyecek bir şey bulamadığımızı da buraya eklemek istiyoruz.

Fragmanda gördüğümüz veya görmediğimiz ne olursa olsun her durumda diziyi heyecanla izleyecek olsak da sanki dizi, yapımcılarının hikâye konusunda giderek tıkandıklarını bir şekilde açık ediyor. Peki, The Boys 4. sezon fragmanı sizde beklediğiniz heyecanı yarattı mı?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.