Bir şey çok açık, Margot Robbie şu an itibariyle Hollywood’un en ciddi çıkış yapan oyuncusu. Birkaç sene önce Jennifer Lawrence’ın Winter’s Bone sonrası elde ettiği ivmeye yakın bir güçle çıkıyor basamakları. Lawrence gibi o da indie bir filmde dikkatleri çektikten sonra üzerine bir hanedan aldı (Robbie için Suicide Squad, Lawrence için Hunger Games), ve Lawrence gibi o da, bu hanedandan boşta kalan vaktini de Oscar’a yürümesi çok meyilli filmlerle geçiriyor.

Bunların bir kariyer planlaması, bir iş modeli olduğu çok açık. Ama bizi izleyici olarak ilglendiren bu değil elbette. Filmin iyi olup olmaması sadece. O da bu aşamada, sadece iki şeyle belirlenir. Konusu ve mutfağındaki kişiler. Biz ilkinden başlayalım. Filmin ismi I, Tonya. Gerçek bir hikayeden alınma. Meşhur artistik patinajı Tonya Harding’i konu alıyor ki, Robbie de onu oynayacak zaten. Tonya Harding’i filmi çekilesi kılan şey ise rakibini yarışma dışı bırakmak için dövdürtmüş olması.

011014lunchgold_1280x720

Evet, Harding baya baya adam tutup, rakibinin bacaklarını kırması için para veriyor. Olay 1994 Amerika artistik patinaj şampiyonasından önce vuku buluyor, aydınlanınca da Harding’in şampiyonluğu elinden alınıyor. Mevzu ilginç yani. İlginç mevzuyu ele alacak adamlardan belli olan isim ise senarist Steven Rogers. Muhteşem bir isim benzerliği haricinde, Rogers’ın kariyerinde dikkat çekici bir unusur yok. Romantik komedilerle dolu bir filmografisi var adamın.

O yüzden filmle ilgili “Oscar yoluna giriyor” demek için henüz erken. Ama konu Oscar diyarında, orası da kesin. Büyük bir Amerikan skandalı, biyografik, dönem filmi… Her şey yerli yerinde. İyi bir yönetmenle olur mu? Olabilir. Ama şahsi fikrimi soruyorsanız, kariyer planlamaları benzer olsa da, Robbie’nin yetenek bakımından Lawrence’ın gerisinde olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu projeye dair de ümidimi çok yükseltesim yok. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.