Birkaç sene önce çıkan Snow White and the Huntsman filmiyle ilgili bildiğim tek şeyin, film sırasınca başrolü ve yönetmeninin iki taraf için de yasak bir aşk yaşamaları olması neye alamet bilmiyorum. Filmin kalitesine olmadığı kesin. O dönemin “Hadi masalları alıp, Twilight’laştıralım” trendinin en bariz ve kör göze parmak örneklerinden biriydi film. Başrolünde Twilight’ın başrolü vardı yani.

Ama o trend sona erdi bildiğiniz gibi. Disney musluğu başından kesti, masal filmlerini esas sıfır noktasına çevirdi. Cinderella, Beauty and the Beast derken eski Disney filmleri “karanlık” olarak değil, baya neşeli, civcivli, sakarinli hâlleriyle aktarlıyorlar canlı sinemaya. O yüzden, bu filmin devamının gelmesi abesle iştigal. Hatta baya baya gereksiz. Hele ki bir de içinde Kırmızı Başlıklı Kız olmayacak, hikaye Oduncu’ya odaklanacaksa….

Bir dakika. Biz az önce şu aşağıdaki fragmanı izledik. Ve sormak zorundayız, bu filmin adı neden Huntsman? Bir kere açık ve net bir şekilde, karakteri göremiyoruz yani. Huntsman karakteri fragmanın sadece son segmentinde gözüküyor. Genele vurduğumuzda asıl mevzu, iki kız kardeşin arasında. Emily Blunt ve Charlize Theron. Huntsman’ın konuya nasıl dahil olacağına dair hiçbir emare yok. Daha da kötüsü, kendisi konuya şu hâliyle dahil olabilecek gibi de gözükmüyor.

Bir de işte iki kız kardeş var, araları açık, işin içinde kar buz geçiyor, e bir tanesinin de güçleri dondurmak, buza çevirmek olunca insan bir Frozen demeden de edemiyor. Hani, çok da emin değilim, ama ilk filmde Pamuk Prenses masalı için yaptıklarını, burada da Frozen için yapmaya çalışıyor, araya da popülaritesi ve yakışıklılığı yüzünden Chris Hemsworth’ü atıyor olabilirler mi? Hayır konusal olarak öyle dayanılmaz, geri dönülmez, inkar edilemez bir benzerlik çok yok elbette, ama yine de, bir garip değil mi? İzleyin, siz söyleyin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.