Hatırlayacaksınız, geçen gün sizlerle Terminal filmine dair bir teaser fragman paylaşmıştık. Bünyesinde Margot Robbie, Simon Pegg ve Mike Myers gibi güçlü isimler bulunduran; stilistik olarak da epey kuvvetli duran fragman çok bir şey anlatmadan bizi heyecanlandırmayı başarmıştı. Heyecanı yaratan unsurlardan bir tanesi de elbette filmin üzerindeki gizem perdesiydi. Bu perde aralandı. Tam fragman yayınlandı.

Filmin tonu, tam fragmanda çok daha hafif ve hareketli olacak gibi bir izlenim veriyor. Öte yandan genel olarak renkler ve planlar da Dark City‘den ziyade Terry Gilliam-vari bir yerde. Bunların hepsi ilk teaser’dan daha düşük bir heyecan perdesi yaratmaya kadir şeyler; özellikle de fragmanı izlemeye devam edip içerik olarak ortada çok da özel bir şey olmayacağını fark ettiğinizde iyiden iyiye düşer gibi oluyorsunuz. Çünkü işte suikastçiler var. Femme Fatale var. Karanlık, neon sokaklar var. Bildiğimiz neo-noir.

Öte yandan, film hâlâ heyecan verici ve bunun da tek bir sebebi var: Margot Robbie. Gerçekten Robbie’nin ekran karizması Wolf of Wall Street‘te Leonardo DiCaprio üzerinden cümlemizin aklını aldığı günden beri hiçbir şey kaybetmedi, her filmde daha da kuvvetli bir biçimde bakış mıhlamaya devam ediyor. Robbie ekranda olduğu an, Robbie’den başka bir şeye bakmak istemiyorsunuz. Bu kadın kadraj dahilinde resmen bir heyecan makinesi ve Terminal da onu bir femme fatale olarak çok iyi kullanmışa benziyor.

Bu yüzden film şöyle insaniyet namına 6/10 bir iş olacakmış, ancak “İki saat Margot Robbie pişti oynasa izlerim” diyenleri de ihya edecekmiş gibi hissediyoruz. Bu insanları da zerre yargılamıyoruz, çünkü gerçekten Margot Robbie’yi iki saat pişti oynarken izlemek bize de çok imkansız gelmiyor. Siz ne diyorsunuz? Terminal‘dan iyi bir şey çıkar mı?  Yoksa vasat bir film mi geliyor?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.