Geek dünyasının bir Olimpus Dağı var. Ne yaparlarsa yapsınlar, hatta hiçbir şey yapmasalar dahi bizim cenah tarafından hep huşu ve hürmetle anılacak isimler bunlar. Tüm hepsinin arasında en samimiyetle geek olanlarından, en bizden olanlarından biri de şüphesiz Mark Hamill. Hem Luke Skywalker, hem de Joker performanslarıyla hepimiz çok seviyoruz Hamill’i. Bizim gibi başka çok sevenler de buldular mı sorular yöneltiyorlar. Hamill de her geek gibi çenesi düşük bir adam olduğu için, hepsini yanıtlıyor.

Ve gerçekten her açıklamasında kafamız biraz daha karışıyor.

Luke Skywalker THe Last JEdi

Son olarak usta aktörü Disney Insider yakaladı, röportaja oturttu. Sordular: Luke Skywalker karakterine bunca süre sonra geri dönüş yapmanın en zor kısmı neydi? Hamill şöyle dedi:

Benim için en büyük zorluk aslında Return of the Jedi ve The Force Awakens arasındaki süreydi. Bu zaman zarfında Luke’un başına nelerin geldiğini bilmek zorundaydım. Senaryodan onca süreyi kapsayan bir hikaye çıkartmalıydım. Bir bölümünü de kendim uydurmak zorunda kaldım. Nelerden geçtiğini bilmem gerekiyordu. Bu filmin hikayesi için önemli bir şey değil bu, ama düşüncelerimin bir bölümünü Rian Johnson ile paylaştım, çünkü ürettiğim şahsi arka plan hikayesinde Luke’un bu filmdeki tasvirini etkileyecek bir şey olmadığından emin olmak istiyordum.”

Şimdi burada “kendi hikayemi uydurdum” kısmıyla ilgili garip bir şey yok, zira bu durum oyunculuğun en temel yapıtaşlarından biri. Bunu gidip Rian Johnson’a danışmış olması da çok şık bir durum, eminim Johnson ile güzel paslaşmışlardır. Hayır, bizim kafamızı karıştıran kısım arada bir yerde gizli: “Bu filmin hikayesi için önemli bir şey değil bu“. Ne demek değil? Luke’un RotJ-TFA arasında ne yaptığı bu filmin hikayesinde önemli bir yer kaplamayacaksa biz niye iki sene önce asıl meselesi “Luke nereye ve neden kayboldu?” olan bir film izledik? Hiçbir şey değilse, Kylo Ren’i eğitirken kötü kötü şeyler gelmedi mi bu adamın başına? Bu olaylar o zaman aralığında değil miydi? Neler diyorsunuz Sör Hamill yani, ne anlama geliyor bunlar? Resmen kafa yandı yahu?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.