Malumunuz, yirmi beş yönetmen ve altmış beş yazar değiştirdikten sonra Warner Bros. The Flash solo filmiyle ilgili bütün taşları masadan kaldırıp, projeye Flashpoint adı altında baştan başlamaya karar vermişti. Bu ismi cisminden meşhur bir hikaye. DC evreninin en önemli viraj noktalarından biri, bu başık altında yayınlandı. Hepimiz bu öyküye aşinaydık, bu yüzden de hepimiz bu filmden aşağı yukarı ne beklememiz gerektiğini adı duyar duymaz anladık.

Ama bir yandan bazı şeyleri sorgulamadığımızı da Ezra Miller geçtiğimiz gün Comicbook.com’a bir röportaj verince fark ettik. Daha doğrusu, sorgulayıp cevaplandırmıştık da, bazı bağlantıları kuramamıştık kafamızda. Flashpoint evreni, malumunuz, Barry Allen’ın annesini kurtarmak üzere geçmişe seyahat etmesiyle ortaya çıkan bir zaman çizelgesiydi. Bu alternatif evrende bir takım değişiklikler vardı. Superman devlet tarafından hapiste tutuluyordu. Wonder Woman ve Aquaman harp hâlindeydi. Ve Batman’in maskesinin altında yatan kişi Bruce değil, Thomas Wayne‘di.

Flashpoint Batman

Çünkü bu evrende o talihsiz gece Thomas ve Martha Wayne’in yerine küçük Bruce vurulmuştu. Oğlunun böylesine anlamsız bir vahşetle hayatını kaybetmesine tepki olarak Thomas Wayne kendisini suçla sert bir mücadeleye adamış, Martha ise kafayı sıyırıp Joker olmuştu. Şimdi Ezra Miller’ın başrolünü oynayacağı film bir Flashpoint hikayesiyse eğer, bu iki karakterin de boy göstereceğini varsaymak abes miydi? Hayır. Bu karakterler Flashpoint öyküsünde önemli yer tutuyorlar çünkü, hatta meşhur finalinde gerçek evrene dahi bir iz bırakıyorlar. %90 filmde de olacaklar yani.

Ve Ezra deyince hatırladık ki, bizim dalyan gibi bir Thomas Wayne’imiz var zaten bu evrende. Malumunuz, Dawn of Justice’in kısa bir flashback sekansında karakteri Zack Snyder’ın kadrolu kankası, Walking Dead’in Negan’ı, Supernatural’ın havalı babası Jeffrey Dean Morgan canlandırmıştı. E kendisi daha önce sert ve acımasız bir süper kahramanı Watchmen’de canlandırdı. Heybetse heybet, yetenekse yetenek, karizmaysa karizma. Miller “Olsa müthiş olur” dedi, ki biz de katılıyoruz. Hatta olsa bile değil bizim için: Mutlaka olmalı. Şu gözler Jeffrey Dean Morgan’ı kanlı bir Batman hâlinde izlemek istiyor. DC! Yapın bunu! Hadi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.