Herhalde artık şunu beyan etmek sübjektif bir yorum sayılmaz: Star Wars: Rogue One’ı yıllar sonra hiçbir şeyi ile olmasa bile, Grand Moff Tarkin karakterini CGI vasıtasıyla yeniden yaratması sayesinde anacağız. Yıllardır özel efekt konusunda çığır açan Industrial Light & Magic’in muhteşem bir detayla, ürkütücü derecede otantik duran Peter Cushing efekti, türünün ilk örneği değil. Ancak şüphesiz, bir mertebe atlatıcı olarak büyük önem taşıyor, ve taşımaya da devam edecek.

Çünkü evet, merhum Paul Walker’ın sahneleri Furious 7 için CGI ile tamamlandı, Robert Downey Civil War için 20’lerine döndü; ama bu filmlerden biri Walker’ı kardeşinin suratında baştan yarattı, ötekisi de bizzat aynı aktörü kullandı. Tarkin hem bu ikisinin aksine filme tamamen CGI olarak eklenen tek karakterdi, hem de bunu başka bir aktörün üzerine yaptılar. Bu tip şeyler genelde bir kilometre taşı olurlar Hollywood’da. Bakınız, takipçileri de gelmeye başladı zaten ufaktan. Üstelik hiç beklenmeyecek bir yerden!

goodfellas

Önce yazımızın hayırlı haberini verelim: Martin Scorsese gangster filmlerine geri dönüyor. Bu zaten başlı başına bir halay sebebi. Bir süre başka tatlar aradıktan sonra eski dostuna geri dönen Scorsese, Oscar ödüllü senarist Steve Zaillian’ın The Irishman metnine can verecek. The Irishman, ünlü sendika lideri Jimmy Hoffa’nın suikast zanlısı, 25 kişinin katili tetikçi Frank “The Irishman” Sheeran’ı konu alacak. Sheeran’ı da Robert De Niro’nun oynaması planlanıyor.

Scorsese aynı Goodfellas’ta yaptığı gibi, Sheeran’ın mafya yükselişini biyografik bir tonda ele alacak. Bu da bir noktada, Sheeran’ın gençliğini göreceğiz anlamına geliyor. Scorsese de sonuçta yeni teknolojilere karşı bir adam değil, Hugo’da böyle olmadığını cümle aleme gösterdi. O yüzden de kendisi, De Niro’yu bu yöntem ile gençleştirmeyi düşünüyor. Uzun sahnelerde tutar mı, De Niro’nun beden dili genç bir karakterde eğreti durur mu, bunlar soru işaretleri. Ancak Hollywood’da bu tip soru işaretlerine karşı sınırsız kredisi olan bir adam varsa, o da Scorsese. O yüzden biz heyecanla bekliyor kategorisine aldık meseleyi!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.