Kar, kış gelince üşüyen genelde insanın sadece dış yüzeyi olmuyor. İçine de bir burulmaüşüme yerleşiyor genelde. Hava bulutlu, dışarıda vakit geçirmek zor olunca genelde dört duvar arasında kukumav kuşu şeklinde oturarak geçiyor zaman. E insan vücudu da canlı neticesinde, az biraz ışık istiyor. Yarenlik falan iyi hoş, gideriyor bu ihtiyacı, ama biz iddia ediyoruz, biraz da iç ısıtıcı şirin şeyler gerekiyor arada. Bu bağlamda, size şu videoyu önerebilir miyiz? 

Azılı Doctor Who hayranlarının mutlaka bildiği bu video, David Tennant’ın Doctor Who’ya vedası için çekilmiş bir şey. Tennant üç sezon sonunda sonik tornavidasını asma kararı aldıktan sonra, çaycısından Russell T. Davies‘ine herkesi toplayıp, baya uzunca bir süre boyunca kayıt alarak müthiş bir veda videosu çekmişler. Arkaya koymuşlar The Proclaimers’ın insana neşe katan 500 Miles‘ını, herkesi de dizmişler kameranın önüne bir ağızdan neşeli neşeli bağırırken…

Gerçekten, şarkının kendisi zaten inanılmaz yükseltici bir şarkı. Arkada iki insan tüm samimiyetiyle “Senin için 500 mil yürüyeceğim lan!” diye çığırırken zaten insanın “Allah’ım faturalar da birikti” gibi, “Tuna bana bakacak mı acaba” gibi, “Vizeden 54 alsam, yoklamalar da var..” gibi, “Lan sunum yetişmeyecek” gibi düşünceler barındırabilmesi mümkün değil. Bir de üstüne bütün Doctor Who ekibinin neşesi var videoda. Resmen bulaşıcı.

Hayır, az videodan çok şey çıkartıyor diyeceksiniz ama, işte Doctor Who tam böyle bir şey, biliyor musunuz? Temelinde şüphecilik ve kaba kuvvetin her zaman samimiyet ve tutku ile yenilebileceğini anlatıyor ya? O ümitlilik hâli, o idealizm buram buram kokuyor ya Doctor bir kişiyi daha serüvenlere inanan biri yaptığında? Bu videoda da onun kalıntıları var. Vallahi biz geç keşfettik, aşık olduk bu videoya. Mutlaka sizinle de paylaşmak istedik. Zira, malum, epey lazım böyle şeyler bize.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.