Daha önce haberini yapmıştık, anımsayacaksınız. Marvel’ın yayıncılık kısmını yöneten Tom Breevort, bundan sonra Marvel evreninin merkezinde Tony Stark’ın duracağını söylemişti. Bu tercihi de MCU’ya bağlamışlardı hâliyle. MCU sayesinde, Iron Man’in Marvel ile en çok özdeşleşen kahraman olduğu su götürmez bir gerçek. Bu ilerleyen yıllarda da artacak, zira şimdi Avengers izleyen çocuklar büyüyecekler ve bizim 90’larda yayınlanan çizgi film sayesinde Spider-Man’e karşı hissettiklerimizi, Iron Man için hissedecekler.

unnamed-138879

Bu uğurda da Marvel yeni bir seri başlatacak Secret Wars bittikten sonra. Secret Wars evren içerisinde sonlandıktan sonra, her şey 8 ay ilerisine atlayacak ve biz “All-New, All-Different” Marvel evreniyle tanışacağız. Bu evrenin amiral gemisi serisi de Invincible Iron Man olacak. Serinin önemi, oraya atanan yazarlardan belli zaten. Marvel’ın vaktinde “al, Ultimate evrenini kur” diye verdiği Brian Michael Bendis, yanına kıdemli ortaklarından David Marquez’i alıp yazacak bu yeni seriyi.

Peki ne olacak serinin içerisinde? Marvel bugün bir basın toplantısıyla izahını yaptı. Çok fazla bir şey söylemediler, fakat yeni zırhın tasarımını gösterdiler. Yeni zırh, Tony’nin daha önceki farklı farklı zırhlarının fonksiyonlarını tek bir potada eritecek. Iron Man 3’te sonda gelen o zırhları gözünüzün önüne getirdiniz mi? Hah, işte onların hepsi olabilecek bu zırh. İçinde de yeni, Tony’nin kendisine zorluk çıkartsın diye koyduğu bir yapay zeka var.

1433963221650647

Bu yeni seride değişen tek şey zırh değil. Iron Man’in kötü adam kadrosunun zayıf olduğu tespiti haklı bir şekilde yapılmış Bendis tarafından. Marquez ile birlikte de yeni kötüler geliştirmeye koşmuşlar. Aynı zamanda Tony’ye “daha önce Marvel evreninde sık gördüğümüz, ama Iron Man ile anılmayan” bir karakteri de yancı koşacaklarmış. Malum, Iron Man yeni Avengers kadrosunun da merkezinde yer alacak elbette. Ama buna rağmen, Invincible Iron Man serisi, bir süre tekil ilerleyecek. Bu da açıkçası bana olumlu bir karar gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

  1. Sadık Dişli Reply

    Zırh’ı pek beğenemedim. Hala da AN, AD Marvel’ın merkezine Iron Man’i alması hoşuma gitmiyor. Seriyi okumayacağım anlamına gelmiyor bu, ama, ne bileyim neden MCU’ya göre şekilenir ki…

  2. 2007’yi özletecekler anlaşılan… Spidey’nin ise tahtı kaptırdığı falan yok hala dünyanın en popüleri. MCU’ya dahili ile iyi işlenirse çok ama çok daha fark açacaktır.

  3. Şimdilik Ironman,Spiderman MCU ya dahil oldu filmlerede dahil olup yine kendi filmleri yapılınca sonrasında yine spot ışıkları spidermana çevrilir.Şu anlık yaptıkları olması gereken durum,elinizde tüm dünyaya tanıttıgınızı bir karakter varsa onla yola başlarsınız,sonra elinizde daha iyi var ve bunu işlersiniz,sonrasında da ona çrlerde ağırlık verirsiniz.

  4. İyi de merkezde hep iron man yok muydu onun kadar popüler sadece spidey vardı ki ikisi eşitti neredeyse. Initiative olsun sonraki eventlar olsun 10 yıl önce de iron man en çok gözüken ve aktif karakterdi sadece dile getirmişler

  5. Sanal Varol Reply

    Spiderman diyince aklıma bir sürü onunla özdeşleşen kötü geliyor misal direk yazıyım Mysterio, Kraven, Venom, Sandman.. Iron Man’e ise bir tane bile gelmiyor. Bendis bu konuda çok doğru bir noktaya değinmiş.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.