Söylemeye gerek yok, zaten bilmiyorsanız da son bir yılda muhtemelen öğrenmişsinizdir: Marvel’ın 2007 senesinde yürüttüğü Civil War event’i, stüdyonun gelmiş geçmiş en popüler ve başarılı işlerinden biri olarak anılıyor bugün. Bu başarı, onun filme uyarlanmasına da sebebiyet verdi ki, zaten filminin de beklentisi tavan yapmış vaziyette. İnsanlar Mayıs gelsin de, Iron Man ve Captain America’nın birbirine girmesini izleyelim diye birbirlerinin üzerine tırmanıyorlar. Doğal olarak, Marvel çizgi roman departmanı da bu heyecandan nemalanmak istiyor.

Geçen sene Age of Ultron’un çıkışını çok gerizekalı bir şekilde Rage of Ultron adlı bir çizgi roman çıkartarak geçiren Marvel, bu sene daha aklı selim bir iş yapma peşinde: Civil War II. Son olarak Marvel evreninin devamlılık dışı parçalara ayrıldığı Secret Wars serisinde bir alt evren serisi olarak gördüğümüz Civil War bu sefer ana hikayeye dahil bir devam serisiyle çıkacak karşımıza. Filmden bir ay sonra, Haziran 2016’da başlayacak ve bu sefer, Marvel dünyasına farklı bir anlaşmazlık sokacak.

Civil War 2

Evveliyatla baş aktörleri bir belirleyelim. Mücadelenin bir tarafında yine Iron Man var, yalnız bu sefer, tanıtım görselinden görebildiğimiz kadarıyla kendisi mevcut Captain America Sam Wilson ile aynı tarafta. Öteki tarafta ise Carol Danvers, nam-ı diğer Captain Marvel var. Onun tarafında da Peter Parker ve She-Hulk var. Tanıtım görselinde Star-Lord’u da Stark’ın yanında görüyoruz. Peki mevzu ne? Şu: Marvel evreninde her potansiyel olayı görebilen ve büyük bir isabetle olabilitelerini hesaplayabilen süper güçlü bir karakter peydah oluyor. Bu gücün nasıl kullanılacağı üzerine ise anlaşmazlık çıkıyor. Danvers bunun suçların önceden engellenmesi için kullanılması taraftarıyken, Stark cezanın suçtan önce gelemeyeceğini savunuyor.

Konu felaket bir şekilde Minority Report: The Prequel, farkındayım. Yalnız seriyi Brian Michael Bendis yazıyor. Çizimleri de Bendis’in ortağı David Marquez üstlenecek. Yani arkasında baya güçlü bir yaratıcı ekip var. Captain Marvel’ın ön plana çıkartılması da müthiş, muhteşem. İşin içerisine kozmik tarafın da gireceği anlaşılıyor. Ama yine de, bunun öncelikli olarak “Millet Civil War diye bize gelecek, para kaldıralım” mantığıyla çıktığı da çok bariz. Biz yine de kendimizi şimdiden üzmeyelim, Bendis var işin içerisinde sonuçta. Siz ne diyorsunuz peki, yorumları alalım?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.