Valiant Comics çatısı altında boy göstermiş, Kevin Van Hook, Don Perlin ve Bob Layton’ın ellerinden çıkma, 90’ların çoksatan çizgi roman anti-kahramanı Bloodshot‘ın kendine ait bir filmde beyaz perdeye taşınacağından ve hatta bu filmin, 5 film sürecek ve finalini Harbinger Wars ile yapacak bir serinin ikinci filmi olacağından daha önce sizlere bahsetmiştik. Eğer her şey doğru yapılırsa bu serinin Marvel ve DC filmlerine ilginç bir alternatif olacağını düşündüğümüzü de belirtmiştik.

Sony, hamilik yapacağı bu filmler hakkında ciddi düşündüğünü Bloodshot’ı oynaması için Vin Diesel’le anlaştığında cümle aleme göstermişti. Diesel’den arta kalan spot ışıklarının kimleri aydınlatacağı teker teker belli olmaya başladı. Bir türlü umduğu sıçramayı gerçekleştiremeyen –zavalı Doctor Doom– Toby Kebbell, Baby Driver’daki performansıyla femme fatale fantezilerimizi canlandıran Eiza Gonzalez ve Outlander ile kendine has bir kitle edinen Sam Heughan‘ın bu kişiler arasında olacağı biliniyordu. Bu renkli isimlere Game of Thrones’tan tanıyor olabileceğiniz Johannes Haukur Johannesson da eklenmiş bulundu.

81766ec0-1348-0134-24af-0e1b1c96d76b
Johannesson, Game of Thrones’ta Sancaksız Kardeşlik’in üyesi Lem Lemoncloak‘ı canlandırıyordu. Kitaplardaki kritik pozisyonuna rağmen Lem, dizide kolayca tahtalı köyü boylayan karakterler kervanına katılmıştı. Bu nedenle ne Lem ne de Johannesson yeterince ilgi çekememiş, akıllarda fazla yer etmemişti. Şimdi, o kısacık idam sahnesinde bile oyunculuğun onun için doğru meslek olduğunu kanıtlayan Johannesson’ın geeklerin radarına girmek için bir şansı daha var. Söylentiler, aktörün Kebbell ile beraber Bloodshot’ın meydan okuyacağı kötüleri canlandıracağı yönünde. Belki de iki şanssız aktör isimlerini doğru yerlere kazıyacak projeye sonunda imza atmışlardır, kim bilir.

Dave Wilson yönetmenliğindeki, Logan’ınla tecrübe ettiğimiz cinsten bir çizgi roman filmi olacak Bloodshot’ın çekimlerine önümüzdeki birkaç gün içinde başlanacak. Johannesson’ın rolü ve film hakkında daha fazla bilgi birer birer önümüze düşmeye başlayacaktır. Sony’nin bu sefer yüksek potansiyelli karakterlerin ve fikirlerin içine edip bırakmak üzere yola umuyoruz ama çok da heyecanlanmayacak kadar tecrübe sahibiyiz. En iyisi bahisleri muhitte açalım; Johannesson ve diğerleri toslayacak bir trene mi bindiler, yoksa Sony ilk kez çizgi roman severleri ihya mı edecek?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.