Eğer bir noktada, serde Marvel hayranlığınız varsa; o zaman size çok acayip bir şey söyleyeceğiz: Mutlaka Creed’i izlemeniz gerekiyor. Bu öyle “ya izleseniz iyi olur, fena da değil, aslında bakarsanız, keh keh” gibi yarım ağız bir öneri değil. Açık ve netiz, kendine Marvel hayranı diyen herkesin Creed’i izlemesi farz. “Neden?” diye soracak olursanız da… E yazımızın amacı o zaten. Hazırsanız, anlatmaya başlayalım. Buyurun.

 

1. Kevin Feige’nin Favori Filmi

Creed 3

Bilmeyenler için kısa bir hatırlatma, Marvel Cinematic Universe‘e dair sevdiğiniz hemen hemen her şey bizzat Kevin Feige‘nin güzel zihninden çıkıyor. Lost için Abrams, Breaking Bad için Vince Gilligan neyse, MCU için de Feige o. Yani bizzat filmleri yönetmiyor, yazmıyor ama, kreatif olarak rotayı belirleyen; büyük patron o. Ve onun, kendi deyimiyle “2015’te en sevdiği film” Creed. Yani Marvel ile ilgili her şeyi etkileyen adamı, en etkileyen film bu. Bir nevi değirmenin suyu yani…

 

2. Yeni Valkyrie’miz Burada!

Creed 2

Ama elbette, tek izleme sebebiniz soyut etki yakalamak için zemin oluşturma değil. Feige’nin Creed’e bayılması, Creed’in esas kadrosunu resmen yağmalamasına sebep oldu. Öyle ki, yarın öbür gün Slyvester Stallone’dan da bir Marvel haberi bekliyoruz yani! İşe Tessa Thompson ile başladı Feige. Filmde esas kız Bianca’yı oynayan Thompson, Thor 3‘te Valkyrie rolünde karşımıza çıkacak. “Bir “aşk ilişkisi” karakteri olarak, ne kadar bu konuda kıstas olabilir?” diye düşünüyor insan, biliyorum; ama Creed’i izleyin, Feige’nin neden böyle düşündüğünü anlayacaksınız.

 

3. Black Panther Kötümüz Burada!

Creed 6

E gözünüz değmişken, Creed’in esas oğlanı Michael B. Jordan‘a da bir göz atın. Jordan muhtemelen Black Panther filminde, esas kötü karakteri canlandıracak. Kendisinin Black Panther’in manevi kardeşi, Wakanda’nın gizli polis örgütü Hatut Zeraze‘nin lideri White Wolf‘u oynayacağı dillendiriliyor bir süredir. Jordan’ın daha önce bir süper kahraman deneyimi olmuş, kendisi Fantastic 4’da Human Torch’u oynamıştı. Ama gelin hiç oynamamış gibi kabul edelim, MCU içerisindeki performansını tamamiyle Creed’e bakarak bekleyelim.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.