Marvel Rivals öncesinde yaşanan sızıntıdan ve Marvel twitter hesabında ipucusunun verilmesinden sonra sonunda resmi olarak duyuruldu!

Marvel Rivals altı kişilik takımların karşılıklı olarak kapışacağı hero shooter denilen türde bir oyun olacak. Online maçları odağına alan yapımın Overwatch, Apex Legends benzeri oyunları sevenlere hitap edeceğini söyleyebiliriz. İçerisindeki kadroda ise Iron Man, Black Panther, Spider-Man gibi oldukça popüler karakterler var. Guardians of the Galaxy ekibinden Rocket Raccoon, Groot ve Star Lord’da yine kadroda bulunanlardan. Oynaması ücretsiz şekilde çıkacak oyunun alfa testi ise mayıs ayında başlayacak. Henüz PC dışında bir platform ise onaylanmadı. Oyunun yapımcısı da Çin menşeili devlerden NetEase Games. Oyunun nasıl bir şeye benzeyeceğini merak edenleri ise aşağıdaki fragmana alalım.

Marvel Rivals en ufak bir şekilde ilgimi çekmedi benim. Zaten online odaklı oyunlarla pek arası olan biri değilim. Bir de üstüne fragmandaki kadar ham bir şey görünce umrumda bile olmadı açıkçası. Square Enix’in patlayan Avengers oyununu oynamayı tercih ederim mesela. O da servis oyunu olmaya çalışsa da en azından güzel bir hikaye modu vardı. Ya da hakkı verilmeyen Guardians of the Galaxy oyunu da yine güzel bir denemeydi hikayeli Marvel oyunları adında. Spider-Man 2 her ne kadar beni hayal kırıklığına uğratsa da istediğim türden oyuna bir başka örnek.

Ayrıca geçenlerde adını öğrendiğimiz Marvel 1943: Rise of Hydra, geçtiğimiz sene duyurulan Blade ya da daha da önceden bildiğimiz Black Panther ve Iron Man oyunlarının hepsi de yine tam benim istediğim şekilde hikayeyi odağına alan yapımlar olacaklar. Dolayısıyla Marvel Rivals sizin de çok istediğiniz bir şey değilse hala heyecanlanmaya değer birçok yapım geliyor markaya dair.

Marvel Rivals fragmanı ilginizi çekti mi? Oyun çıktığında dener misiniz? Online oyunlar ya da daha da spesifik olarak hero shooterlar ile aranız nasıl? Cevaplarınızı bize farklı bir türde anlatın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Oyun benimde pek ilgimi çekmedi zaten hero shooter oyunlarını iyi oynayamayan biriyim ücretsiz olduğundan indirip denemek istiyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.