Bugün haberini geçtik, Marvel ve Square Enix henüz çapı çeperi belli olmayan bir video oyunu projesi için kolları sıvadılar. Muğlak tabirler kullanıyoruz, zira mesele muğlak. Projenin arkasında Eidos Montreal ve Crystal Dynamics‘in olduğunu biliyoruz, birden fazla oyunu içereceğini biliyoruz, detayların 2018’de geleceğini biliyoruz. Ötesi? Ötesi bizim hayal gücümüze bağlı bir durum. Biz de hayal gücümüzle, şu istikamete at koşturduk. Buyurun!

 

1. Hawkeye: Bir Gizlilik Oyunu

Hawkeye

Neye Benzer: Thief, ama iyi olanları.

Eidos Montreal’in cebinde bir Thief tecrübesi zaten var. İyi bir tecrübe değil, ama zaten iyi tecrübelerden ziyade kötü olanları eğiticidir. Oradan aldıklarıyla şöyle SHIELD soslu, Splinter Cell atmosferli, gizlilik unsuru bol bir Hawkeye merkezli casusluk oyunu yapsalar; bu esnada da muh-te-şem Aja-Fraction serisinden esin alsalar, biz coşarken hayatımızı kaybederiz herhalde.

 

2. Hulk: Bir Yıkım Oyunu

Hulk

Neye Benzer: Red Faction

“Yıkım mekanikleriyle meşhur oyun” diye bir şey pek kalmadı, halbuki bir ara Silent Storm, Red Faction, Mercenaries derken oraya doğru gidiyor gibi gözüküyorduk. Square Enix üşenmesin, Red Faction gibi lineer, ama gördüğümüz her şeyi yıkabileceğimiz bir Hulk oyunu yapsın. Ara sahneler tamamen Bruce Banner, oynanış komple Hulk olsun. Biz de ilk defa, Hulk’ın pozisyonundan Bruce Banner’ı incelemiş olalım böylelikle. Nasıl fikir?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.