Şimdi öncelikle hızlı bir şekilde sadede gelelim: An itibariyle Steam ve Xbox platformlarının dijital mağazaları üzerinde, kuvvetle muhtemel yarın PlayStation‘ın dijital mağazası güncellenince oraya da yansıyacak bir Marvel Ultimate Alliance indirimi var. Activision’ın yaptığı oyunlar ayrı ayrı ve paket olarak cüzi fiyatlara satın alınabiliyorlar şu an. Türkiye pazarı için Steam fiyatı, iki oyun birden alırsanız 52,25₺ tutarında. Linki şurada. Haberiniz olsun.

04 Marvel Ultimate Alliance

Peki neden oluyor bu indirim? Buradan sonrası spekülasyon, ancak eğitimli bir spekülasyon olduğu için ciddiye almanız temennimizdir. Şöyle ki, uzun süredir Final Fantasy gibi meşhur J-RYO’ların yapımcısı ve Tomb Raider gibi oyunların dağıtımcısı Square Enix‘in yeni bir Ultimate Alliance oyunu üzerinde çalıştığı söylenmekteydi. Oyunun tam randımanlı duyurulması ve tanıtılması için önceki Ultimate Alliance oyunlarının lisans anlaşmasının bitmesinin beklendiği söyleniyordu. O lisans anlaşmasının sahibi Activision da işte bugün iki oyunu birden ölümüne indirime soktu.

Bu baya baya “Kapatıyoruz” indirimi. Activision bunu daha önce lisans anlaşması bittiği için dijital pazar yerlerinden kaldırdığı pek çok oyununa yaptı. Önceki Tony Hawk oyunları, Spider-Man oyunları, Transformers oyunları, Deadpool… Hepsi son bir büyük indirime girdiler. İndirim bittikten sonra oyun da kalktı. Bu indirimin bitiş tarihi de 26 Temmuz olarak yazıyor şu an. Bu sebepten Marvel Ultimate Alliance’ların da 26 Temmuz’dan sonra aramızdan ayrılacağını düşünmek abesle iştigal gelmiyor bize.

Eğer 26’sına kadar oyunu edinmezseniz, bundan sonra satın alıp oynamak için geçerli tek yönteminiz ikinci el bir fiziksel kopyasını satın almak; ya da kullanılmamış bir anahtarına denk gelmek olacak. Bunlar da açıkçası garanti yöntemler değil. Fiyat da epey cazipken, oynamayı bir gün düşünen herkesi satın almaya davet ediyorum. Süper-manyak bir oyun değil; ancak tüm Marvel evrenini içinde barındıran bağımlılık-tabanlı bir tuşlara çok basma oyunu. Çok süper yaşlanmadı. Ama elde olmayınca özlemektense, Steam kütüphanesinde boş durması daha yeğdir. Karar sizin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.