Yaşadığı o kadar travmaya rağmen Ant Man sonuç olarak iyi bir filmdi. Film gelmeden önce kafalarda soru işareti yaratacak o kadar süreçten geçti ama Marvel yine bir şekilde ortalamanın üstünde bir film ortaya koymayı başardı. Yine de devam filmi açıklandığında şaşırdım. Ne de olsa Phase 3 takvimi zaten doluydu ve Ant Man Spider-Man gibi bu takvimi esnetmeyi gerektirecek bir öneme sahip değildi.

Peyton-Reed-Exclusive-Ant-Man-Photo

Bu yeni bir Ant Man filmi görecek olmaktan duyduğum mutluluğu azaltmıyor. Hem Paul Rudd’a olan hayranlığım hem de Ant Man’in ilginç dinamikleri beni yeni film için heyecanlandırmaya yetiyor. Bu sefer sıkıntısız bir film çekildiğinde ortaya nasıl bir iş çıkacağını fazlasıyla merak ediyorum. Marvel da bu filmin sorunsuz bir şekilde yürümesi için elinden geleni yapacak gibi görünüyor. İşe de yönetmeni belirleyerek başlamayı düşünmüşler.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Marvel ilk filmin yaşadığı karışıklıklardan sonra elini taşın altına koymuş ve filmi başarıyla tamamlamış olan Payton Reed’i yeni film için de yönetmen koltuğuna oturtmak için görüşmeler başlamış. Filim yaptığı gişe ve eleştirmenlerden aldığı övgüler düşünüldüğünde çok sürpriz bir karar sayılmaz. Kendisinin Edgar Wright’ın gölgesi olmadan nasıl bir filme imza atacağını görmek ilginç olacak.

_1439930981

Marvel “Ant Man and the Wasp” filmi için 6 Temmuz 2016’yı gösterim tarihi olarak belirlemiş ve bu hareketle takvimleri oldukça kaymıştı. Takip edemeyenler için Marvel’ın film takviminin en son halini de şöyle bir ekleyeyim;  Captain America: Civil War (6 Mayıs 2016), Doctor Strange (4 Kasım 2016), Guardians of the Galaxy Vol. 2 (5 Mayıs 2017), Spider-Man Filmi (28 Temmuz 2017), Thor: Ragnarok (3 Kasım 2017), Black Panther (15 Şubat 2018), Avengers: Infinity War Part I (4 Mayıs 2018), Ant Man and the Wasp (6 Temmuz 2016), Captain Marvel (8 Mart 2019), Avengers: Infinity War Part II (3 Mayıs 2019) ve Inhumans (12 Temmuz 2019). Tabii bir de 2020’de yayınlanacak üç gizemli filmimiz var.

Ne düşünüyorsunuz geekler filmimizin yönetmeni konusunda? Marvel güvenli oynayarak iyi bir iş mi yaptı, yoksa risk alsa daha mı iyi olurdu?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.