Gece yapılan Disney yatırımcılar toplantısında Disney, tabiri caizse üzerimize haber bombadırmanı yaptı arkadaşlar. Sesi soluğu bayağıdır çıkmayan, sadece ara ara küçük dizilerden fragmanlar görebildiğimiz Marvel cephesi de bundan nasibini aldı diyebiliriz. Bir sürü dizi, bir sürü film, bir sürü yayınlanma tarihi ve bir sürü teaser fragman geldi. O kadar çok şey geldi ki bir çığın altında kalmış gibi hissediyoruz, ömrümüze bu kadar filmi ve diziyi nasıl sığdırabileceğimizi sorguluyoruz. O halde, sizler de hazırsanız, bir Marvel bombası bırakıp kaçan Disney’nin bütün MCU açıklamalarını bir yazıya sığdırıyoruz.

15 Ocak 2021 tarihinde kavuşacağımız WandaVision dizisinden yeni görüntüler geldi. WandaVision dizisinin Doctor Strange 2: Multiverse Of Madness ile doğrudan bağlantılı olduğunu biliyor gibiydik, bu onaylanmış oldu. Bir de bu dizide Monica Rambeau’yu ilk defa görecekmişiz. Dizi sitcom türünde olacak ve bol bol eğleneceğiz sanırım. Yeni fragmanı şöyle bırakıyorum aşağıya.

Doctor Strange 2 demişken, ikinci filmde Christine Palmer rolündeki Rachel McAdams ve Baron Mordo rolündeki Chiwitel Ejiofor’un yer alacağını öğrendik. Bunların yanında filme Young Avengers’tan tanıdığımız America Chavez’i canlandırmak üzere Xochitl Gomez de gelmiş.

Doctor Strange’in ikinci filminin, üzerine bir sürü söylenti çıkan, oyuncu kadrosunun artık adeta bir Muhteşem Yüzyıl gibi kalabalık olduğunu düşündüğümüz ve bizi hakkında çıkan dedikodularla epeyce heyecanlandıran Spider-Man 3 filmine de bağlanacağını öğrendik. WandaVision, Doctor Strange 2’ye bağlanacak, o da Spider-Man 3’e bağlanacak. İzleyecek çok şey var.

Film haberlerinden ilerleyecek olursak Black Widow hakkında yeni bir görüntü elde edememiş olsak da böyle bir filmin var olduğunu hatırladık ve 7 Mayıs 2021 tarihinde çıkacağını öğrendik. Pandemi bize izin verirse bu filmi sinemalarda izleyeceğiz gibi duruyor. Sinemaya gidip Marvel filmi izlemeyi çok özlemişiz, bu satırları yazarken de biraz duygulandık.

Shang-Chi and The Legend Of The Ten Rings filminin çekimlerinin tamamlandığını ve filmin 9 Temmuz 2021 gibi bir çıkış tarihi olduğunu öğrendik. Simu Liu, Tony Leung gibi oyuncuları barındıran bu filmden bildiklerimiz dışında başka bir bilgi alamadık.

Eternals filmini hatırlar mısınız? Oyuncu kadrosunda Richard Madden ve Angelina Jolie gibi hepimizi şaşırtan isimler barındıran bu filmden birkaç defa set fotoğrafı gördük, bir kez de adı değişti. The Eternals ismi Eternals oldu. O zamandan beri haber alamıyorduk, sonunda bir yayın tarihi öğrenmiş olduk: 5 Kasım 2021’de Eternals geliyor.

The Falcon and The Winter Soldier dizisinin, Disney+’a 19 Mart 2021 tarihinde geleceğini öğrendik. Bir de küçük bir trailer görmüş olduk. Beklediğimiz kadar tatlı duruyor. Karakterlerimizi kostümleriyle beraber gördük, mutlu olduk. Özlemişiz.

Sır gibi saklanan, setten görsel bile göremediğimiz Loki dizisinin gerçekten çekildiğini ve 2021’in mayıs ayında Disney+’ta yayınlanacağını öğrendik. Kevin Feige bu dizinin suç ve gerilim türünde olacağını söyledi ve sonunda bize küçük bir fragman verdi. Fragman çok tatlı, Avengers sahneleriyle başlıyor. Tom Hiddleston yine bildiğiniz gibi. Pek bir şey anlatan bir fragman olduğu söylenemese de Loki hayranlarını heyecanlandırmak için yeterli gibi. Ben heyecanlandım biraz.

What If adındaki animasyon dizisinden de bir fragman geldi ve bu beni çok mutlu etti. Animasyon izlemeyi çok severim, bu dizi de epey kaliteli duruyor. Çok tatlı fragman. 2021 yazında kavuşacağımız What If dizisi benim için bu toplantının en heyecan verici kısımlarından birisi oldu. Siz de görün, herkes görsün diye şuraya bırakıyorum.

Ms. Marvel dizisi sürekli konuşulan fakat hiç elle tutulur haberini göremediğimiz dizilerden biriydi. Iman Vellani’nin başrollüğündeki diziden hem yeni görüntüler geldi hem de 2021 sonunda çıkacağını öğrenmiş olduk. Başrol kızımızı Kamala Khan rolüne epey yakıştırdığımı söylemek istiyorum. Bunun yanında Captain Marvel’ın ikinci filminde Ms Marvel’ın da yer alacağını öğrendik. Ms Marvel’a pek ilgi duymadığım için diziyi izler miyim bilmesem de görüntüleri izlerken keyif aldım, şöyle bırakıyorum aşağıya.

Söylentiydi, onaylanmış oldu: Tatiana Maslany, She-Hulk olarak geliyor. She-Hulk dizisinde ayrıca The Abomination rolünde Tim Roth’u, Bruce Banner rolünde de Mark Ruffalo’yu göreceğimizi öğrendik.

Moon Knight dizisinde Oscar Isaac’in oynayacağına dair güçlü iddialar vardı fakat Feige bundan hiç bahsetmedi, onun yerine dizinin Indiana Jones tarzında maceralı olacağını söyledi. Bu Oscar Isaac’ten vazgeçtikleri anlamına gelmese de bizi biraz endişelendirmedi değil.

Samuel L. Jackson ve Ben Mendelsohn’un başrollerini paylaşacağı bir Secret Invasion dizisi planlandığını öğrendik. Açıkçası ben Secret Invasion’ı Endgame tadında büyük bir film yaparlar sanmıştım, şaşırdım. Her türlü çizgi roman hayranlarını mutlu ettiği kesin. Bunun yanında Riri Williams’lı bir Ironheart dizisi de gelecek ve bu iki dizi de MCU’nun geleceğiyle direkt olarak bağlantılı olacak.

Guardians Of The Galaxy cephesinden, James Gunn’ın yöneteceği bir Holiday Special filmi geleceğini öğrendik. James Gunn’ın doğrulamasıyla da bu filmin GOTG3 olmadığını, GOTG3’ün farklı bir film olacağını öğrenmiş olduk. GOTG3’ü soracak olursanız o da 2023 gibi bir vizyon tarihine sahip.

I Am Groot adında bir Bebek Groot dizisi gelecek. Gerek var mıydı? Bilmiyoruz. Bebek Yoda furyasının kıyısından köşesinden bir de Marvel’ın elini tutuşturmak istiyor gibiler. Neyse, tatlıysa izlenir. Hehe.

Christian Bale’in de Marvel oyuncuları arasına katılacağı onaylanmış oldu zira Taika Waititi yönetmenliğindeki Thor: Love and Thunder filmi kadrosunda yer alacağını öğrendik. Thor’un yeni filminin çekimlerinde ocak ayında başlanacak, Bale ise Gorr the God Butcher rolüyle yer alacak. Vizyon tarihi ise şimdilik 6 Mayıs 2022 gibi gözüküyor.

Ant Man and the Wasp: Quantumania filminde Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer ekibini bir kez daha izleyeceğiz, ayrıca Kang the Conqueror rolüyle Jonathan Majors ve Cassie Lang rolüyle Kathryn Newton da olacak. Bu filmi önceki filmlerin de yönetmeni olan Peyton Reed yönetecek.

Don Cheadle’ın War Machine olarak geri döneceği bir Armor Wars dizisi geliyor. Tony Stark’ın teknolojisinin yanlış ellere düştüğünde neler olacağını gösteren bir dizi olacak. Konusu böyle bakınca pek orijinal olmasa da diziden başka bir bilgi gelene kadar yorum yapamayacağız gibi.

Black Panther cephesinden haber yok sanmayın! 2020’nin bizden aldığı en değerli isimlerden birisi olan Chadwick Boseman’ın rolünün yerine bir başkasını getirmeyeceklerini fakat BP2’nin her türlü çıkacağını öğrendik. 8 Temmuz 2022 gibi bir vizyon tarihi vermişler. Akıbeti ne olur, bu defa başrolde Shuri’yi mi görürüz bilemiyoruz. Merak etmiyor da değiliz.

Bu kadar haberden sonra daha ne kadar heyecanlanabiliriz ki diye düşünürken Fantastic Four için bir film geleceği duyuruldu ve birkaç parçaya ayrıldığımı hissettim. Jon Watts’ın yönetmenliğinde izleyeceğimiz F4 filminden elimizde hiçbir bilgi olmasa da varlığı bile heyecanlandırıyor. Heyecan içinde bekliyorum.

Çok haber, çok dizi, çok film, çok fragman! Peki siz en çok hangisine heyecanlandınız? Toplantıdan beklediğinizi alabildiniz mi?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.