Eğer serde az biraz oyunculuk varsa, bir şeyi sevince ister istemez “Ben de bu dünyanın içine girsem ya, içinde bulunsam ya?” diye bir dürtü kaplıyor zihninizi. Bir kitap okuyorsunuz, “uff, oyunu olsa keşke de şu bayırlarda koşsam” diyor gönül. Bir film izliyorsunuz, “ah şu aksiyon hareketlerini ben yapsam keşke” diye geçiyor içinizden. Gerçekten de sevdiğiniz bir evrenin içinde interaktif bir hikaye yaşamak, fena keyifli geliyor insana.

İşte hâliyle, süper kahraman dünyalarında da oluyor bu. Yalnız felaket asimetrik bir şekilde. DC Comics’in dünyasını özlediğim zaman, yapabileceğim bir ton şey var. Arkadaşları çağırıp Injustice turnuvası düzenleyebiliriz. Çok inanıp Arkham oyunlarını baştan oynayabilirim. “Ben de bir DC kahramanı olayım” dersem de eğer, tutup DC Universe Online oynayabilirim. Peki aynılarını Marvel tarafında hissedersem? Buyurun, çok güzel Contest of Champions v– Evet, durum vahim.

Bu her zaman böyle değildi aslında. Bir ara, 2004-2009 yılları arasında çatır çatır eğlenceli Marvel oyunu çıkıyordu. Activision ve Treyarch pırlanta gibi Spider-Man oyunları çıkartıyorlardı, X-Men Legends insanı ihya ediyordu. Bir de Marvel Ultimate Alliance vardı işte. Activision etiketiyle PS3/360/Wii ve ilk oyununu PC’de bulabileceğiniz seri, çok muhteşem değildi, ancak bütün Marvel karakterleri vardı, onlarla uğraşmak keyifliydi, beat ’em up hissi de suyun üstündeydi. İşte o Marvel Ultimate Alliance, öyle gözüküyor ki, tekrar hayatlarımıza girmek üzere.

Destructoid’dekilerin haberine göre, hem Marvel Ultimate Alliance hem de Marvel Ultimate Alliance 2 yeni nesil sistemler PS4 ve XBO için sınıflandırmaya tabi tutuldu. Yani bu şu demek, oyunun belli bir kısmı tamamlandı, sınıflandırma kurumuna sunuldu, o da belli bir fikre sahip olabilecek kadar oynayabildi. Oyun baya baya geliyor yani. Tabii çok bir şey beklememek gerek, biraz cila atıp, iki doku yükseltmesiyle günü kapatacaklardır. Fakat, MUA oyunlarını telif meselelerinden ötürü bulmak felaket zor olduğu için, buradaki en büyük avantajı dijital mağazalara girmesi olacak kesinlikle. Biz de heyecanla bekliyoruz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.