Malumunuz, Marvel şu an kıtlıktan çıkmışçasına yeni Spider-Man’ini arıyor sağda solda. Kevin Feige başkan çıkıp, “bizim Spider’ımız Peter Parker olacak, ergen olacak, temiz yüzlü komik bir çocuk arıyoruz” dediğinden beri, bu tanıma uyan herkes gidip bir seçmeye girdi resmen. En sonunda adaylar yavaş yavaş belirlenmeye başlamış gibi gözüküyordu, hatta bazı yerlerde “abi kesin Asa Butterfield olacakmış” gibi haberler çıkmıştı. Biz o zaman bunun kesinliğinden çok emin olmadığımızdan, beklemeyi tercih etmiştik. İyi ki de etmişiz.

SPIDER-MAN 3

Görünen  o ki, Asa Butterfield’ın maskenin ardındaki yeri hiç de garanti değilmiş. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Marvel şu an altı kişilik bir son liste hazırlamış. Bu altı aktör de rol için seçmeye girmişler. Seçmelerde Kevin Feige’nin haricinde, Civil War’ı yönetecek olan Russo biraderler de varmış. Russo’ların işin içinde olması, şüphesiz Spider-Man’in Civil War’da gözükeceğini doğrular nitelikte. Peki bu son olarak altı aktöre inen listede kimler var?

Ender’s Game ve Hugo’dan tanıdığımız Asa Butterfield yine mevcut, ilk başta onu aradan çıkartalım. Onun yanında ise çok tanınmayan, fakat bu sene içerisinde Point Break ve Demolition’da ufak rollerde karşımıza çıkacak olan Judah Lewis var. Kendisinin meziyeti konusunda hiçbir fikrim yok, ama IMDb boyunu 1.55 olarak vermiş, ve suratı da çok fazla çocuksu duruyor açıkçası. Rol için geçen bir diğer isim, Matthew Lintz’de de aynı problem var. Onların yanında biraz daha tecrübeli olan Tom Holland’ın adı söyleniyor, fakat o da benim içime sinmedi.

01 SpiderActors

Son iki isim ise biraz daha elle tutulur cinsten. Granite Flats ve Boardwalk Empire çıkışlı Charlie Plummer örneğin, doğal saçını siyaha boyasan direkt Peter Parker olmaya hazır duruyor, üstelik hem yaş, hem de meziyet olarak müsait. Ama benim şahsi favorim Charlie Rowe oldu. Red Band Society, Pirate Radio gibi işlerde oynayan Rowe’un role ne kadar uygun olduğuna hayran vaziyette IMDb’yi karıştırırken, kendisinin bir filmde Andrew Garfield’ın gençliğini oynadığını görüp, iyice ikna oldum. Asa Butterfield role bir adım daha yakın duruyor, ama ben Rowe’a çok ısındım. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

28 Comments

 1. Ya yalvarıyorum Charlie Rowe olsun, çocukta tam bir Peter Parker görünümü var ve inanılmaz yetenekli. Red Band Society’de bir harikaydı. Mükemmel bir seçim gibi duruyor. Genç birilerini aradıklarının farkındayım ama diğerlerinin hepsi çok çocuklar. 19 da gayet ideal bir yaş. Nereden baksan önümüzdeki 10 seneyi kurtarır bu çocuk.

 2. Raşit Kaya Reply

  Charlie Rowe görsel olarak en uygun aday, o olursa iyi olur. Ancak yetenek olarak en önde Tom Holland’ı görüyorum. The Impossible’ı izlediniz mi bilmiyorum oradaki performansı ödüllüktü. Ancak ün bakımından Asa Butterfield Spidy olarak sıyrılacakmış gibi geliyor. Zaten izleyici nezdinde tanıdık tek isim kendisi. Bu üç adaydan hangisi seçilirse sevineceğim, diğerleri elenmiş olsun.

 3. valla ben kendimi Asa Butterfield’e hazırladım ama diğerleri hakkında pek bi bilgim filmlerini izleme şansım olmadığı için yorum yapamayacağım..

 4. Rowe bana da en Peter Parker seçenek gibi geldi ama Butterfield olacakmış hissi ağır basıyor

 5. Engin Karakullukçu Reply

  Rowe’un YouTube’da birkaç interwiew videosunu izledim, mimikleri falan dikkatimi çekti. Bir de yaş ve tip olarak diğerlerine göre daha oturaklı durmakta. 4-5 senelik Marvel planlması içinde Spidey’nin de büyüyeceği faktörünü göz önüne alırsak, müthiş isabetli bi seçim olur. Asa Butterfield’ı hiç istemiyorum, Rowe bi ümitlendirdi, hadi bakalım.

 6. Mehmet Savran Reply

  yav bıraksınlar bu genç arayışını yapsınlar taron egertonu mis gibi fim olsun

 7. Enki Bircan Reply

  Biri beni Kevin Feige’yle yarım saat bir odada yalnız bıraksın, sohbet edelim, ona fikirlerimi anlatiyim, odadan çıkınca Feige Bütün Phase 4 filmlerini ve Phase 4’a kadar çıkacak olan dizileri açıkladığı seminer yapar. Çok fena fikirlerim var MCU’yla ilgili ya.

   • Enki Bircan Reply

    Diziler Açısından:
    Netflix için tek sezonluk bir Spider-Man dizisi çekilebilir, eğer bir-iki ay içinde başlarlarsa Civil War’la yaklaşık aynı zamanda yayınlanmak için hazır olur. Hem Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage filan da cameo yapabilir.
    ABC de her yıl AoS dışında iki dizi istiyor, bence bu sene iptal olan spin-off’u tamamen bırakmalı ve Agent Carter’ı 2.sezonla bitirmeliler. Her sene yine AoS sezon arasında bir mini dizi yapılmalı, yapılabilecek ilk mini dizi de Winter Soldier. Sebastian Stan dizi de oynamayı kabul edecek bir oyuncu, o yüzden yapılabilitesi yüksek bir dizi bu. Bu dizi de 2 sezon sürmeli, aynı Agent Carter gibi.
    İkinci dizi olarak da, yaz dizisi çıkarılabilir. İlk önce 2 sezon cloak and dagger yapılır. (ABC zaten yapmak istiyor Cloak and Dagger dizisi.)
    Şimdi bunlar bittiğinde yıl oldu 2018. Cap. Marvel filmi çıktı. ABC istediği gibi Ms. Marvel dizisi yapabilir. bu da cloak and dagger’ın yerini alır yaz dizisi olarak.
    Hazır, Marvel spidey-karakterlerini de kullanabilirken, AoS’a normal bi S.H.I.E.L.D. ajanı olarak Jessica Drew’ü getirip, sonradan terrigen’a maruz bırakıp ona da Winter soldier dizisinin yerini alabilecek bir Spider-Woman dizisi yaparlar. O da 2 sezon sürer ve Phase 4 bitimine tam yetişirler.
    Ayrıca Netflix için de her sene tek sezonluk birer ek dizi yapılabilir. Böylece toplam netflix/marvel dizisi de 6’ya çıkar. Bu tek sezonluklardan beş tane yapmak gerekir 2020’ye kadar, bunların ilkine Spider-man dedik. ikincisi için Punisher, üçüncüsü için Moon Knight, dördüncüsü için She-Hulk, beşincisi için de Nova güzel olabilir.
    Bonus: Aslında Netflix’den bir de Ronin dizisi gelsin istiyorum ama, Jeremy Renner dizide oynamayı kabul etmez 🙁
    Not: Bu süre içerisinde, AoS 7.sezonunu, Defenders 5’lisinin dizileri de 5.sezonlarını bitirecek.
    Filmler Açısından: Phase 3 için 10 film çıkacağını göz önünde bulundurarak, Phase 4’e de 10 film diyorum. Sırasıyla;
    Yeni bir origin filmi; Tercihim Sentry olur ama, Marvel’ın başka karakter fikirleri olabilir.
    Avengers: Illuminati; Planet Hulk/ WWHulk isterken bu olmadan olmaz, Namor yerine Star-Lord, Prof.-X yerine Sentry’li bir Illuminati yapılabilir.
    GotG3; guardians 2 de ilk film kadar tutarsa bu film kaçınılmaz, tutmazsa, bunun yerine cap.marvel 2 koyup, cap marvel 2 yerine de Doctor strange koyarlar.
    Planet hulk; gelmesi bekleniyor zaten, herkes bir hulk filmi de istiyor, bence burası tam yeri.
    Avengers 4; konusu adı filan hiç fikrim yok ama, sadece bir ara Avengers filmi olmalı büyük olay WWHulk sonuçta.
    Spider-man 2; İlk film tutmasa bile gelicek, bunun kaçarı yok.
    Inhumans 2; GotG ile aynı durumda.
    Cap. Marvel 2; GotG ve Inhumans ile aynı durumda.
    WWHulk; Phase 4’ün olayı bu olacak, büyük olayın Avengers’da yaşanmasını bozmak lazım bence.
    Yeni bir origin daha; hangi karakter olur hiçbir fikrim yok ama lazım bence her phase’e iki origin.
    Bonus: Doctor Strange; İlk film tutmazsa belki Illuminati filmini avengers değil doctor strange diye adlandırırlar. Tutarsa da ya araya sıkıştırıp 11 film yaparlar, ya da Inhumans, GotG2, Cap. Marvel’dan biri tutmazsa onun devam filmi yerine bu yapılır. bunların hepsi tutarsa da, Phase 5 bununla başlatılabilir.

    • Denizcan Akyol Reply

     Spider-Man mini dizi olayına kesinlikle katılıyorum. Bir Moon Knight diziside görmek isterim Netflix farkı ile. Ancak asıl yapılırsa tadından yenmeyecek şey Daredevil & spiderman spinoff dizisidir. Arrow&Flash gibi.

     • Enki Bircan

      Spider-Man’i tek sezonluk dizi dışında bir diziye getirmek zor olur, hele ilk film yayınlandıktan sonra imkansız bile denebilir. Anca defenders’ta bir bölümlük cameo filan yapabilir, o kadar. 🙁 Ama ne kadar Spider-Man o kadar iyi diyerek bir şeyler ummaya devam edeceğiz işte 😀

     • Denizcan Akyol

      Defenders değilde Daredevil 2. Sezonda bir Spiderman cameosu olsa gerçekten muazzam olur bence.

 8. Batuhan Kaymaz Reply

  Hiç biri yakışmaz peter parker rolüne ayrıca Sony Filmlerinde farklı Marvel filmlerinde farklı bir peter parker görücez anlaşıp aynı oyuncuyu oynatsalar daha iyi olurdu sanki

  • Anlaştılar zaten burada seçilecek oyuncu hem Sony’in Spin-off’ların da hem de Marvel’ın filmlerinde oynayacak.

   • Sinister Six’ten filan mı söz ediyorsun? Ben onda daha da Spider-Man karakteri olmaz sanıyordum. Hatta bu senenin ortasında direk o filmlerin iptal edileceğini düşünüyorum. Dediğin doğruysa bu spin-off’lar da MCU’da geçecek demektir.

    • MCU’da geçeceğini düşünmüyorum. En azından resmi olarak öyle olur ama filmlere dahil edilmezler.

 9. Barış Beyaz Reply

  Valla en iyisi Asa Butterfield gibi duruyo,diğerleri fazla “çocuk”

 10. Charlie Rowe ve Asa arasında kaldım Rowe’un tipi daha müsait ama nedense Tony’nin yanında ona hayran hayran dolaşan spidy olarak gözümde Asa canlanıyor hep.

 11. Ben de Charlie Rowe ve Asa Butterfield arasında kaldım ama Charlie Rowe, Peter Parker rolü için daha uygun gözüküyor. Charlie Plummer ise Peter Parker’dan çok Harry Osborn rolüne uygun gibi. Diğerleri ise Peter Parker’ın çocukluğu için uygun gibi görünüyorlar.

 12. tolga soysal Reply

  İmdb’ye göre sadece Asa Butterfield şuanda ( dedikodusu yapılan ) tek adam, bence yeni ve genç peter için iyi bir aday

 13. Denizcan Akyol Reply

  Kesinlikle Charlie Row olsun gerçekten çok yakışır. Çokta küçük durmuyor diğerlerinin aksine şu “genç” Örümcek Adam fikrine (film için söylüyorum) alışamadım.

 14. Eğer Charlie Rowe hariç, bu 5 adaydan birisi seçilirse Captain America ve Iron Man onu böcek gibi ezer. Bildiğin dünkü çocuk bunlar.

 15. Rowe olsun diğerlerinin hiç de Peter Parker ruhuna sahip olduğunu zannetmiyorum, üstelik Butterfield, genç sempatik bir süper kahraman rolü için fazla gizemli ve ürkütücü bir tip bence.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.