Bunu daha geçen gün kendi aramızda konuşuyorduk. Konuşmamak mümkün mü? Suicide Squad son yılların setinden en çok fotoğraf sızan filmlerinden biri oldu muhtemelen. Her gün en az beş video, elli tane de kalitesi tırnak makinesinden baya profesyonel ekipmana doğru seyreden cihazlarla çekilmiş fotoğraf düştü bir ara internete. O kadar oldu ki, artık haber yapmayı dahi bıraktık. Doğru bir hamle miydi bu? Filmin bu kadar açıktan gitmesi, sinemada bize sürpriz bırakmayacak mıydı acaba?

suicide-squad

Biz bu konuda ikiye bölünmüş vaziyetteyiz, bir kısmımız “çok açık ettiler be, bari Batman’in filmde olduğunu görmeyeydik!” diye serzenişlerde, diğer kısmımız ise “iyi oldu, Suicide Squad’ın promosyonunun yapılması lazım neticede arkadaş, bilen az” hissiyatında. DC de benzer hislerle fotoğrafların “sızmasına” müsaade mi etti kestiremiyoruz, ama filmin yönetmenine göre, daha çok da bir şey görmüş değiliz.

Geçen sene Fury ile bir hayli ciddi bir övgü topladıktan sonra Suicide Squad’a daha fol yok yumurta yokken heyecanlanmamızı sağlayan David Ayer, Twitter üzerinden filmin kamuya açık alanlarda yaptığı çekimlerin sonlandığını resmen duyurdu. Bununla birlikte, buna endişelenen hayranların da içini ferahlatmaya girişti. “Sokak çekimlerini atlattık. Şimdi gölgelere çekilme zamanı. Unutmayın, filmin sadece küçük bir kısmı açık edildi. Sürprizlerimiz hâlâ yerli yerinde.”

Margot Robbie, Jared Leto and Ben Affleck seen filming on set of Suicide Squad in Toronto

Ben hâlâ kendi payıma DC’nin bu sızıntılarla alakası olmadığını düşünmüyorum, ama eğer varsa da zaten sette daha sıkı bir koruma yapacaklardır. Suicide Squad bundan sonra tamamen stüdyo içerisinde, kapalı bir alanda çekilecek. Buradan fotoğraf sızarsa, bilin ki prodüksiyonda çalışan bir figüran, bir eleman, bir şey olacak muhtemelen. Onu da bulmak ve cezalandırmak kolay olacağı için, sayılar da illa ki azalacak. O yüzden Suicide Squad set fotoğraflarına uzun uzun bakın geekler, veda yakında zira!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Comments

  1. Engin Karakullukçu Reply

    Hiçbir bilgi gelmesin abi. Dayamıyorum dur şuna da bakayım, dur buna da bakayım ondan sonra filmde dumur oluyorum..

  2. Denizcan Akyol Reply

    Tabi 56 civarında set fotoğrafı yayınlandı hepsine bakar bakar dururuz artık…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.