Bir gün bu listeyi yapacağız, dikkatli olun, bakılı gezin; şimdiden de haberini verelim: Çok ünlü, prezentabl, karizmatik ve yetenekli olmasına rağmen hiç süper kahraman filminde oynamamış olan X oyuncu. Evet, başlığın biraz daha cilası var, farkındayız, ama mesele de çok ilginçleşmeye başladı. Zira bir veya öteki şekilde süper kahraman olmasa bile bir çizgi roman filminde oynamayan aktör sayısı çok az şu an.

Matthew McConaughey

Özellikle de Marvel ve DC görgüsüz gibi önlerine gelen tüm aktör ve aktrisleri filmlerine katar, bu filmlerin sayısı da giderek korkutucu bir seviyeye gelirken; buna direnebilen çok az kişi kaldı gerçekten de. Tüm bunların ortasında, yaptığı işlerle bizim camialara teğet geçmiş olmasına rağmen hiç çizgi roman uyarlamalarında fink atmayan bir adam var ama: Matthew McConaughey. Mud ile başlayan dönemde kariyerini bir anda şahlandırıp, Dallas Buyers Club ile Oscar’a, True Detective ile zihinlere, Interstellar ile geeklere, Lincoln reklamlarıyla ise kalbimizin en derin köşesine konan McConaughey bu duruma ise birkaç kere yaklaşmış, ama kıyısından dönmüş.

“Bazı Marvel ve DC senaryoları geçti elime” diyor McConaughey Variety’ye verdiği röportajda. Bunlarla da ilgili çalışma yapmayı düşünmüş, ama hiçbiri de içine sinmemiş. Ama buna açık olduğunu söylüyor. Diyor ki, “benim için olay çok basit. Senaryoya bakarım. Fırsat heyecan verici mi? Bununla gelen para heyecan verici mi? Elbette. Bu trene binip, bir hanedan kurup, bunlardan 3, 4, 5 tane yapıp bir süper kahraman ya da anti-kahraman olarak çok eğlenme imkanı da var.” Peki ona tereddüt ettiren şey ne?

GTY_matthew_mcconaughey_kab_140116_16x9_992

“Ben böyle bir şeye bakıp, başarılı olursa bu trenin devam edeceğini fark ettim. Kontrat olarak bu karaktere döndükçe döneceksiniz. Bu yüzden de kendime sordum, ‘bu devamlı dönmek isteyeceğim bir şey mi? Geri dönüp tekrar o karaktere bürünmek için heyecanlanır mıyım? Aynı insanlarla basın turnesine çıkmak için heyecanlanır mıyım? Ben hep bu soruları sordum kendime, hep de bunlar hikaye ve karakterle başladılar”. E amenna sevgili Makkanuhey, haklısın elbette. O zaman da bizi kırma, tek seferlik filmin sonunda ölecek bir kötü adamı oyna Hugo Weaving gibi, Michael Shannon gibi, ha? Ne dersin? Hadi be Makkanubeybey, bir Marvel ya da DC filminde görmek istiyoruz seni!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

7 Comments

 1. Soyer Arigumus Reply

  True Detective hali gözümün önüne geldikçe title’ı Constantine diye değiştiriyorum ve her şey cuk oturuyor, sigara içişine kurban. Bazı yabancı geek alemlerinde de adamı Brainiac’a yakıştırmışlar, fiziksel olarak nasıl olur bilmem ama ses tonu muazzam yakışır.

 2. VermillioN Reply

  Matthew başından beri oyunculuğuyla öne çıkan bir isimdi son yıllarda zaten çıtasını dahada yükseltti kendi çizgisini tam anlamıyla belirlemiş oldu. Senaryoyu ve karakterleri önemsiyen bir adam o bakımdan Marvel ve DC gibi içi dışı boş filmlerle çıtasını düşüreceğini sanmam yapmamalı, yapmasında (olucaksa bir Dark Knigth ki olmayacağıda belli)

   • alp demirkabız Reply

    bir alpaçı bir robertı ciddi bir süperkahraman filminde oynatabilir misin, aynı mantık

 3. Reboot spiderman filminde norman osbornu oynayacak diyolar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.