Star Wars: The Force Awakens’ın çekimleri, bildiğiniz gibi sonlandı. Film artık post-prodüksiyon aşamasında ve adım adım bize doğru yaklaşıyor. Filmle artık var olup da öğrenilmeyen, bir şekilde açığa çıkmayan bir bilgi olamaz bu saatten sonra. Ya da ne diyelim, biz öyle sanıyorduk. Zira Simon Pegg, geçtiğimiz günlerde baya dev bir bomba fırlattı bizim istikamete doğru.

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 23:  (EDITORS NOTE: This image has been altered digitally) Daniel Craig attends the Royal World Premiere of 'Skyfall' at the Royal Albert Hall on October 23, 2012 in London, England  (Photo by Gareth Cattermole/Getty Images)

Malum, Star Wars devasa bir kültürel ikon. Bu yüzden de bir aktörseniz, yaşınız, cürmünüz, çapınız ve erişiminiz de yetiyorsa; muhtemelen küçüklükte bir Star Wars hayranı olduğunuzdan bir şekilde yeni Force Awakens filminde olmak için siz de can atıyorsunuz. Zaten bu yüzden pek çok ünlü isim Abrams’ın setini ziyaret edip, bir ton dedikodu çıkmasına sebep oldu. Ama görünen oki, hiç duymadığımız bir tanesi gerçek olmaya daha ykın.

Simon Pegg Independent’a verdiği röportajda sete yaptığı ziyarete rağmen filmde bir rol almadığını söyledi. Independent “emin misiniz, bak Stormtrooper’sınız diyorlar ha?” deyince de, ağzından baklayı çıkarıverdi: “Ben bir Stormtrooper değildim. Daniel Craig ama, bak o bir Stormtrooper’dı. Bunu söylememem gerekiyordu”. Önce trollüyor sandık, ondan sonra Independent kaynaklarını zorladı, araştırdı. Öğrendiler ki Daniel Craig hakikaten de oynamış filmde!

Stormtrooper_Corps

Denilene göre Craig isminin kesinlikle geçmesini istememiş, sadece bir sahnede yüzü kapalı bir Stormtrooper olarak gözükmüş arkada. Buradaki durum yüzde yüz kesin değil, Lucasfilm ya da Daniel Craig cephesinden bir açıklama gelmedi, ama açıkçası o kadar aklıma yatıyor ki bu durum… Ben de Daniel Craig olsam filmde bir Stormtrooper oynamak isterdim. Sonuçta mesele şan değil, şöhret değil, sadece o evrenin ufak da bir parçası olabilmek. Yahu hiçbir şey değilse, iyi yapılmış bir Stormtrooper kostümü içinde koşuşturmak be ya! O yüzden, biz bunun doğru olduğunu kabul edeceğiz ve Force Awakens’ı izlerken de bir yandan “ulan yoksa şu mu?” oyununu gönül rahatlığıyla oynayacağız! Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.