MCU dizileri Marvel Studios logosu altında çıkıyordu karşımıza. Fakat geçtiğimiz ay Marvel Television logosu geri döndü ve bundan sonraki süreçte bizleri o karşılayacak dizilerden önce. Yöneticilerden Brad Winderbaum da bunun ne işe yarayacağından bahsetmiş.

MCU için geçtiğimiz aylarda çıkan Echo dizisi Marvel Spotlight adında bir başlık altında yayınlanmıştı. Yönetici ilk başta bu başlık altından gelecek olan Wonder Man gibi projelerden ne beklenmesi gerektiğini söylemiş: “Avengers: Endgame sonrası seyircinin üstünde çıkan her şeyi izlemek zorundaymış gibi bir baskı vardı. Yeniden markalaşmanın amaçlarından biri de seyirciye birçok seçenekleri olduğunu söylemekti, markanın içinden size hitap edenleri seçebilirsiniz.

Marvel Television altında gelecek olan Marvel Spotlight dizileri hakkında konuşmaya devam eden Brad Winderbaum detaya girmiş ayrıca: “Bazıları daha komedili olacak, bazıları daha dramatik olacak, bazıları animasyon olacak, bazıları ise gerçek oyuncularla çekilecek. Marvel tek bir şeyden fazlası, aslında aynı evrende var olan birçok farklı tür. Bu karakterler aynı evrende yer alıp nefes alıyor ama bağlantılar A projesini izlemek için B projesini görmen lazım gibi değil.” MCU Disney+ işleri ile de bir nevi boğulmaya başladığından beridir herkesin şikayet ettiği şeylerden birine bir nevi çözüm bulmuşlar gibi. Fakat bu yine de bizim gibi takıntılı geeklerin her şey izlemek zorunda hissetmesine engel olmayacak.

mcu scarlet witch loki thor shang-chi spider-man

MCU için önümüzdeki yıllarda Agatha All Along, Ironheart ve Wonder Man gibi diziler gelecek. Bunlardan bazıları Marvel Spotlight adında ana evrenden tamamen kopuk olmasa da kendi başına başlayıp bitecek hikayeler olacak. Aynı zamanda seneye baharda gelecek olan Daredevil: Born Again dizisinin de yine benzer yapıda olması bekleniyor. Wonder Man ise Simon Williams adında bir Hollywood yıldızı üzerinden sektör eleştirisi olacak. Marvel Television başlığı altında gelecek olan yapımlardan en yakın tarihli olanı ise bu sonbaharda göreceğimiz Agatha All Along. Agatha Harkness’ın Scarlet Witch tarafından güçleri alındıktan sonra yeniden cadılığa dönmeye çalışmasını işleyecek dizide Aubrey Plaza da ona eşlik ediyor.

MCU için gelecek dizilerden hangilerini merak ediyorsunuz? Marvel Television logosunun dönüşü size bir şey ifade ediyor mu? Wonder Man gibi dizilere cidden gerek var mı? Düşüncelerinizi farklı bir başlık altında bizlerle paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.