Deborah Ann Woll ve Elden Henson, Daredevil: Born Again çekimlerinde görüldü!

Charlie Cox’un başrolde olacağı Daredevil: Born Again dizisi için geri döneceği duyurulan iki karakter vardı: Jon Berthal’ın Punisher’ı ve Hawkeye ile Echo’da zaten izlediğimiz Vincent D’Onofrio’nun Kingpin’i. Marvel, Netflix dizilerini resmi olarak Marvel Sinematik Evreni’ne kattığından beri geri dönüşlerin sayısının artacağı konuşuluyordu ki Daredevil: Born Again setinden sızdırılan görüntüler bunu kanıtlıyor. Karen Page rolünde Deborah Ann Woll ve Foggy Nelson rolünde Elden Henson’ı tekrar izleyebileceğiz! Henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere New York’un göbeğinde çekim yapıyorsanız böyle bir bilgiyi saklamanız zorlaşıyor.

Bu karakterlerin geri dönüşü Netflix dizilerinin canon olması sonrasında gerçekleşiyor gibi görünse de işin içinde dizinin yaşadığı kreatif değişikliklerin de etkisi olduğunu unutmamak lazım. Daredevil: Born Again’in çekimleri aslında Mart 2023’te başlamıştı ama Hollywood yazarlar grevi sebebiyle ara verilmişti. Ara sonrasında dizinin yönetmenleri ve başyazarları ile yollar ayrıldı. Bunda en önemli sebebin o zamanki başyazarlar Matt Corman ve Chris Ord’un episodik bir anlatım kurması ve bunun Netflix Daredevil’ından oldukça uzakta olması gösteriliyor.

Şimdi ise dizinin başında showrunner olarak Dario Scardapane yer alıyor. Kendisini The Punisher’ın yapımcısı ve yazarlarından biri olarak tanıyoruz. Kalan bölümlerin yönetmenliği ise Justin Benson – Aaron Moorhead ikilisine emanet ki onları da Moon Knight ve Loki 2. sezondan biliyoruz. CV’si oldukça güçlü görünen bu ekiple birlikte Daredevil: Born Again’in Netflix tonuna yakınlaştırılacağı ve Netflix Daredevil’ıyla da bağ kuran, episodik yerine daha seri bir anlatıma geçileceği konuşuluyor. Tüm bunlar eski karakterlerin neden döndüğünü açıklıyor. Marvel tarafından bir onay gelmese de Daredevil 3. sezonda izlediğimiz Wilson Bethel’in Bullseye’ı da kadroya katılacak isimler arasında yer alıyor.

daredevil: born again

Yukarıdaki görselin solundaki çizim ise setten sızan bir diğer görsel. Duvardaki Kingpin grafitisinde Muse imzası var, Muse da görselin sağındaki Daredevil kötüsünün ismi ve kendisi çizgi romanlarda sanatçı ruhlu bir seri katil olarak tanınıyor. Dizide izleyeceğimiz Daredevil karakterlerine bir yenisini daha ekleyebilirsiniz yani.

2025’te yayınlanması beklenen Daredevil: Born Again, başta 18 bölüm çekilecek şekilde planlanmış. Kreatif ekibin değişimi ise 6. bölümün çekimi sonrasına denk geliyor. Bölüm sayısının azaltılacağı da söylentiler dâhilinde. Şimdilik ekip değişimi olumlu bir etki yaratmış gibi görünse de diziye hâlihazırda çekilmeye başladıktan sonra katıldıklarını da unutmamamız gerekiyor. Siz ne dersiniz sevgili geekler, tanıdık simaların dönüşüne sevinmeli miyiz yoksa beklentiyi düşük tutup hayal kırıklığına uğrama ihtimalini azaltmalı mıyız? Yorumlara bekliyorum.

Author

Genellikle popüler kültür evrenlerinde yaşıyorum çünkü Thanos'un da dediği gibi "Reality is often disappointing."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.