Bundan yaklaşık dört yıl önce duyurulan ve başrolünde Mahershala Ali’nin yer alacağı Blade filmi bu sefer Amerika’da devam eden yazar grevi sebebiyle senaryosunun ortada olmamasından dolayı çekimlere başlayamıyor.

Bundan yaklaşık dört sene önceki Phase 4 duyurularıyla coşmuş olan ve Fantastic Four, Eternals, Shang Chi gibi projelerin geldiğini de ilk defa gördüğümüz San Diego Comic-Con Marvel Studios panelinde bizi en şaşırtan duyurulardan biri de Mahershala Ali başrollü Blade filminin gelecek olduğunu öğrenmekti. Her ne kadar havalı yarı-vampirimizi tekrardan beyaz perdede hem de böylesine prestijli bir isim tarafından canlandırılırken görecek olmak bizi çok sevinderse de o günden bugüne filmin başına gelenler pişmiş yarasanın başına gelmemiştir!

Önce ilk senaryo yazarı ve yönetmen seçimi geldi, sonra yönetmen projeden ayrıldı, sonra yazılan ilk senaryonun iyi bir durumda olmadığı ve başka bir yazar tarafından revize edileceğini duyduk. Tabii bunlar da filmin prodüksiyona başlamasını geciktirdi ve normalde zaten en başta bile 2021 eylül ayından 2022 temmuzuna ertelenen iş başı süreci, bu sefer de o yılın kasım ayından bizi bulunduğumuz şu günlere getirdi. Son altı ay içinde ise yeni yönetmenin belli olması, Mia Goth gibi parlayan bir oyuncunun kadroya katılması ve True Detective gibi başarılı bir dizinin yaratıcısının senaryoyu eline alacağı bilgileri yüreğimize biraz rahatlık getirip filmi tekrardan beklemeye başlamamıza sebep olacaktı ki bu sefer de bence Mahershala Ali’nin “Yeter bu kadarı da!” gibi bir tepkiyle rolü bırakmasına bile sebep olabilecek Hollywood içinde patlak veren yazar grevi başladı. Tabii bu grev senaryoyu baştan yazacak isim Nic Pizzalotto için de etkili oluyor.

En iyisi bizler de bu filmi beklemeyi bırakıp önümüzdeki kalan işlere bakalım. Bu son bilgilerin geldiği raporda; gelecek MCU filmlerinden Captain America: The New World Order, Thunderbolts, Deadpool 3 gibi işlerin grevden etkilenmeyeceği ve çekimlerine planlanan zamanlarda başlanacağı söylenmiş. Cap 4 zaten çekim aşamasında şu sıralarda, Disney+ tarafındaki Agatha: Coven of Chaos ve Wonder Man de aynı şekilde devam ediyolar kamera önü tarafına.

Bütün bu yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Blade filmine daha hala hevesiniz kaldı mı? Filmin yine, yeni, yeniden bir unvan devretme filmi olması söylentisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Olan bitene isyan etmemeye çalışarak bize kendi düşüncelerinizi yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.