Christopher Nolan’ın Universal Studios ile ilk ortaklığıyla çektiği ve ‘ilk nükleer bombanın babası‘ olarak anılan fizikçi Robert Oppenheimer’ın hayatını anlatan Oppenheimer filminden yeni bir fragman yayınlandı.

Dünyanın en huzurlu müziklerinden biri ve ilham verici bir cümlenin eşliğinde açılan, tedirgin edici sakinlikteki ilk fragmanın ardından bu sefer fırtınadan önceki sessizliğin bozulduğu, karakterlere ve filmin olay örgüsüne odaklanan, daha detaylı bir fragmanla karşılaştık. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Biliyorsunuz Oppenheimer da bu sıralar izlediğimiz çoğu film gibi yıldız geçici, kadroda Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Robert Downey Jr, Gary Olman, Kenneth Branagh, Casey Affleck ve Rami Malek var. İkinci fragman sayesinde bu isimlerin başrol Cillian Murphy dışındakilerinin büyük bir çoğunluğunu da birkaç ay önce basına sunulan özel kareleri saymazsak ilk kez görmüş olduk.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin’in kaleme aldıkları American Prometheus isimli Robert Oppenheimer biyografisinden uyarlanan, içerisinde Albert Einstein’ın da bir portrelenişini izleyeceğimiz film 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek. İkinci filmden sonra filme yönelik heyecanınız arttı mı? Sizce Nolan bu bu en genel bakışla ‘bir patlama hikâyesi’ olarak özetleyebileceğimiz filmde, fitilin çekilmesine sebep olanın tüm uğraşlarına rağmen etkilerini asla silemeyeceğimiz bir insanlık suçunun ağırlığını anlatmayı başarabilecek mi?

Einstein haklı olarak endişeli.
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.