Vallahi film ve dizi sektörü son yıllarda bir şeylerden dolayı karın ağrısı çekiyorsa o da kesin reboot olayıdır, çok net. Birkaç yıldır önünü alamamak kaydıyla sürekli rebootlanan filmler bir hayli fazlayken, bu kampa katılan diziler de yavaştan artacak gibi endişe yaratmaya başlıyor. Ghostbusters’dan tutun Jumanji’ye kadar çoğu şeyin rebootlandığı şu devirde, muhtemelen bu olaydan nefret edenlerin suratını güldürecek bir haberle geldik size. Eğer bazı yapımların, eski ve olması gereken haliyle kalmasına gönülden inananlardansanız bize kulak verin (ya da göz atın): Back to the Future asla rebootlanmayacak!

Evet evet doğru okuyorsunuz; hatta bu sözleri söyleyen kişi, filmin mutfağından gelen biri: Frank Marshall. Kendisinin belirttiğine göre, Back to the Future serisi bu reboot bubi tuzağından uzakta emniyette bir yerde duracak ve asla bu batağa düşmeyecekmiş.

“Bu da, ET gibi var olmaya devam edecek -asla dokunmayacaklarımız arasında.”

maxresdefault

Marshall ile aynı düşüncede olan üçlemenin senaryo yazarı Bob Gale‘in de bu konu hakkında destekleyici görüşleri var elbette, hatta öyle ki Gale bunları ta 2014 yılında çoktan dile getirmişti bile:

“Yıllar yıllar sonra yapılmış bir sürü devam filmi gördüğümüz gerçeğiyle yüzleşelim. ‘İyi’ diye nitelendirebileceğim ve orijinaliyle yarışabilecek bir tane isim bile aklıma gelmiyor. Hiçbirini yeniden hayata getirebileceğinizi düşünmüyorum.”

Gale’in 2014’ten, Marshall’ın da bitmekte olan bu 2016 yılından söyledikleriyle artık bu reboot çılgınlığında asla orijinaline kafa tutacak bir yeninin gelmeyeceğini biliyoruz sanırım: Back to the Future olduğu gibi, olması gerektiği gibi, asıl ve samimi haliyle akıllarda kalmaya devam edecek.

Peki siz ne diyorsunuz bu konuda? Reboot denilen şey şişirilmiş bir balon mudur yoksa film sektörüne derman olacak yegane ilaç mıdır? Jurassic Park, Indiana Jones ve Bourne filmleri gibi birçok yapıma gelen bir yama yapma işlemi, sizce Back to the Future’a uygulansa ne gibi sonuçlarla karşılaşırdık? Aslında böyle bir şey olmayacağının kesin ve net bir şekilde altı çizilmişken, siz iyisi mi ihtimallere bakmayın ve asıl düşüncenizi söyleyin: Zaten Back to the Future reboota uygun bir film miydi acaba? (Amaç, ortam kızışsın) Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kaynak: Comicbook.com
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.