2016’da dönüp Tim Burton’ın Batman filmlerini izlemek üzerine çok şey yazılıp çizildi bugüne kadar. Pek çok kişi, 1989 tarihli Batman’in ve onu takip eden Batman Returns’ün ilk izlendiği etkiyi yaratmadığı kanaatinde ve biz de bu kanaate az çok katılıyoruz. Bir büyük istisna dışında: oyunculuklar. Pek çok oyuncu, rollerini teatral ve abartı bir biçimde oynamanın dışında, epey başarılı bir performans sergiliyorlar; ondan emin oluyorsunuz ikinci izleyişinizde. Çoğu tercih baya doğru.

Yalnız bir tanesi biraz garip. Filmi dikkatli izleyenler, ilk Batman’den Schumacher yönetmenliğndeki bir karakter değişikliği olduğunu fark etmişlerdir. Batman ‘89’da Harvey Dent karakterini Star Wars’tan tanıdığımız müthiş insan Billy Dee Williams canlandırıyor, ancak, Williams sanki hiç o rolü oynamamış ki, Dent’in kötü adam olmuş hâli Two-Face Forever’da Tommy Lee Jones’un hüviyetinde çıkıyor karşımıza.

maxresdefault (1)

Sizi bilmiyorum, ama bence bu baya zamanında Williams’a yapılmış bir ayıptı, ve birilerinin, bir gün düzeltmesi gerekiyordu. O da LEGO Batman’e nasip oldu. Phil Lord ve Christopher Miller’nı mükemmel The Lego Movie’sinden kopup sinemalarımıza gelecek olan LEGO Batman’in yıldızlarla dolu kadrosunda Billy Dee Williams Two-Face’i canlandıracak. Böylelikle de 27 yıllık borcu bir anlamda kapatmış olacak Warner Bros. Zaten usta aktör artık 80’ine merdiven dayadığı için, ancak bu tip bir seslendirmeyle yapabilirdi, evet; ama hiç mi değil beyaz ekranda gösterilecek bir seslendirme performans bu. Hiç yoktan iyidir, değil mi?

10 Şubat 2017’de vizyona girecek Chris McKay imzalı The Lego Batman Movie, baya galaksi gibi bir kadroyla çıkmayı planlıyor karşımıza. Başrol LEGO Movie’de olduğu gibi yine Will Arnett’e ait. Onun ezeli düşmanı Joker rolünde Zach Galifianakis var, Robin’i Michael Cera oynuyor, Wonder Woman rolünde Rosario Dawson, Alfred rolünde Ralph Fiennes, Mayor McCaskill rolünde Mariah Carey, Harley Quinn olarak da Jenny Slate var. Biz valla merakla bekliyoruz, siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.