Geçtiğimiz gün PlayStation Showcase bizleri tatmin etmekten uzak ama bol da haberli bir biçimde gerçekleşti. Marvel’s Spider-Man’den Alan Wake’e, PSVR2’ye ek cihaz tanıtımlarından sürüsüne bereket kedi başrollü oyuna kadar pek çok duyurunun arasında Metal Gear serisinden uzundur farklı yer ve zamanlarda söylenenleri nihayetine erdirecek haberler aldık: Metal Gear Solid: Snake Eater yeniden yapılıyor, ilk üç oyun da Master Collection içerisinde PS5’e geliyor.


Metal Gear Solid 3: Snake Eater Yeniden Yapılıyor

Metal Gear Solid: Snake Eater Delta

Yaklaşık yirmi yıl kadar sonra Konami, Metal Gear Solid 3: Snake Eater’ı PlayStation 5 için resmi olarak yeniden yapıyor. Remake‘in açıklanan ismi Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ve başından sonuna değin Hideo Kojima’nın orijinal oyununa sadık olacak gibi görünüyor. Konami ayrıca benzeri görülmemiş grafikler ve etkileyici bir ses tasarımı sözünü veriyor. Avcının ava döndüğü alışkın manzaralarla açılan kısa tanıtım filminde Snake’i de görüyor ve en sonunda Cynthia Harrell’ın söylediği klasik şarkıyı duyuyoruz. Etkinlikten sonra verilen ek bilgilerle yeniden yapımda muhtemelen Snake rolündeki David Hayter dâhil olmak üzere orijinal seslendirmenlerin de yer alacağı söylendi.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın 2024’te gelebileceği konuşuluyor fakat resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Yeniden yapımın PC ve Xbox için de yayınlanacağını belirterek bu bahsi kapatıyorum.

Master Collection

Snake Eater yeniden yapılacak fakat bunun yanında oyunun PlayStation 2 versiyonu, Metal Gear Solid ve Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ile birlikte Master Collection ismi altında mevcut konsol nesline taşınacak. Bunun yanında üstteki resimden görebileceğiniz üzere Master Collection için çok da kenarda köşede kalmayarak “Cilt 1” ibaresi yer alıyor; Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots başta olmak üzere diğer oyunların da PlayStation 5 için yolda olduğunu düşünmemek için sebep yok!

Ne dersiniz, sevindiniz mi bu habere? Kojima’nın hepimizin artık en ince detaylarıyla bildiği ayrılık sürecinden sonra gerek sonu sebebiyle Phantom Pain gerekse de 2018’deki Metal Gear Survive hayranları üzmüştü, yine de yeni haberler almak güzel sanki?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.