Daily Spitpaint’i biliyor musunuz? Facebook’un en anlamlı gruplarından biri kendisi. Yaklaşık 47 bin küsur üyesi olan bu grubun çok basit bir amacı var. Bu grubun üyesi güzide insanlar her gün bir oyun oynuyorlar. Belirli aralıklarla birer konu seçiliyor. Bu konu aynı Game Jam’lerdeki gibi, bir kelime ya da bir konsept oluyor, ama Game Jam’lerin aksine mantıklı şeyler olmayabiliyorlar. Mesela şu satırlar yazılırken mevzubahis konu “Yeşil Çay Keşişi” idi. Peki ne yapılıyor o konuyla ilgili?

Grubun üyelerinin çoğunluğu çizer. Kendilerine 30 dakikalık bir süre veriyorlar ve bu süre içerisinde konuyla ilgili akıllarına ne geliyorsa çiziyorlar. Phototextures kullanmak yasak, 30 dakikayı aşmak yasak. Burada tabii ki 30 dakikayı uygulamak zor, ama çizerlerin buna kendiliklerinden uyacakları varsayımıyla hareket ediyorlar. Zaten önemli olan, o 30 dakikada hayal gücünü koşturmak olduğu için de kimse kuralların dışına çıkmıyor.

Peki biz niye burada bunu konuşuyoruz? Zira dünün en ilgi çeken konularından bir tanesi şuydu: Monster Batman. DC okuyucularının da, Batman Begins severlerin de kafasında bir şeyler canlanmıştır illa ki. Ama Daily Spitpaint grubunun çizerleri meseleyi bunun da bir ötesine taşıdılar. Her zamanki gibi, inanılmaz yaratıcı şeyler var listenin içerisinde. Grupta çok, çok fazla resim paylaşıldı bununla ilgili ama ismi bizde saklı hayırsever bir yazarımız sizler için 15 tanesini özene bezene seçti. Biz de bu 15’e bayıldık vallahi.

Eğer Daily Spitpaint grubuna üye olup, çizerlerin yaptığı işleri feed’inizde görmek istiyorsanız sizleri şu linke alalım. Emin olun, bunu yaptığınız zaman Facebook haber akışınız daha bir şenlenecek. Düşünsenize şunları normal aralarda falan gördüğünüzü, insan neşelenmez mi be?

Buyurunuz efendim!

Çizer: Alex Child
Çizer: Alex Child
Çizer: Andi Koroveshi
Çizer: Andi Koroveshi
Çizer: Arko Chakraborty
Çizer: Arko Chakraborty
Çizer: Benedick Bana
Çizer: Benedick Bana
Çizer: Carlos Roberto Becerra
Çizer: Carlos Roberto Becerra
1 2 3
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.