Geekyapar’ın Facebook sayfasıyla son bir ay içerisinde herhangi bir seviyede etkileşime geçtiyseniz, kuvvetle muhtemel İCAF diye bir şey görmüşsünüzdür. Kendisini biraz açalım, sizlerle de tanıştıralım. Adı İstanbul Comics & Art Festival kendisinin. Ortamlarda İCAF olarak bilinmek istiyor. 23-24-25 Eylül tarihlerinde, St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri’nde vuku bulacak. Ve bizce, sinesinde geeklik olan herkes bir tadımlık almalı bu festivali. Neden diyoruz bunu? Birçok sebebi var. Mesela bir tanesi şu:

Graffiti! Evet, evet, bildiğimiz graffiti. Organizasyon ekibi oraya “Comics & Arts” tabirini koyarken sarhoş değillerdi elbette. Çizilerek aktarılan hislerin ve çizilerle anlatılan hikayelerin her formuna bir selam durmak istiyor İCAF’in güzel insanları. Bu uğurda da bizlere güpgüzel bir grafiti programı hazırlamışlar. Çünkü unutmayın, grafiti dediğimiz şey de esasında muhteşem bir mesaj verme aracıdır, ifade yöntemidir. Banksy bize böyle öğretmedi mi?

Screen-Shot-2016-09-09-at-14.07.29

Buradaki ince düşünülmüş ve güzel şey ise şu: grafiti sanatçıları onlara ayrılmış olan alanda her gün canlı olarak sanatlarını icra edecekler. Ve muhteşem çalışmalar ortaya koyacak insanlar toplanmış. Bana niyeyse, en kıymetli şey buymuş gibi geliyor. Samimiyetle söylüyorum. Çünkü en nihayetinde çizer toplamak, süper kahramanların tarihi hakkında konuşmak çok normal geliyor. Her Con’un, her festivalin demirbaşı. Ancak canlı grafiti izlemek? İşin ustalarından? İşte bu çok özel.

Katılan isimler arasında da yok yok. Biz mahlaslarını verelim, siz bildiğiniz varsa coşun: Mesela Cins var, Nuka mahlaslı çizerimiz var, Max var. Esk Reyn, Ares, Adekan var çizimleriyle, Çizimlerinden bir tanesini yukarıya iliştirdiğimiz Bedae var, Yok var, Sedna geliyor. Kapak görselinde tanışabileceğiniz Dozer var mesela aynı zamanda. Bir de Wicx var, Canavar CA var. Gidin, görün bizce. Unutmayın, 23-24-25 Eylül. Geri sayımı başlatın!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.