90’larda çocuk ya da genç olan öyle ya da böyle çoğu kişinin bildiği bir çizgi film Rocko’nun Modern Yaşamı. Sayıca fazla birçok kişinin okuldan gelip daha üniformalarını bile çıkarmadan televizyonda bayılarak izlediği, üstüne bir de coşa coşa bir hal olduğu o Rocko’nun Modern Yaşamı, evet. Üstelik San Diego’da düzenlenen uluslararası Comic-Con etkinliğinde bu spesifik 90’lar çocuklarını, en az o zamanki kadar coşturacak ve sanki sınırsız şeker yeme izni verilmiş gibi sevinçten uçurtacak bir haber getirdik karşınıza. Belki de yıllardır bir kere daha izlemek için nelerimi vermezdim dediğiniz Rocko’nun Modern Yaşamı için Nickelodeon size bir güzellik yaptı desek mesela? O güzellik de yepyeni, taptaze, çiçek gibi Rocko ve maceraları desek? 21. yüz yıl desek? Çocukken anlamadığımız esprilerin şimdi milenyum şakalarıyla harmanlanarak çok güldürmesi desek? Tamam tamam, her şeyi tek tek açıklıyoruz, sabredin.

SDCC bünyesinde Nickelodeon bir açıklama yaptı ve Rocko’nun Modern Yaşamı’nın geri geleceğini açıkladı. Rocko’s Modern Life: Static Cling ismini taşıyacak çizgi dizimiz için 2018 yılı da işaret edildi. Üstelik yayınladıkları San Diego Comic-Con özel fragmanı ile de, Rocko severleri fena halde heyecanlandırdılar. O fragmanı da hemen şuraya iliştirelim, zira bekletmeye gelmez:

1996 yılında yayın hayatından elini eteğini çeken Rocko’nun Modern Yaşamı, tamı tamına 22 sene sonra yeniden izleyicisi ile buluşmaya gelecek, şimdiden herkes bunun için halay çekmeye başladı bile. Animasyon alemine ait birçok kaliteli yapımı seve seve tüketen biri olarak, ucundan kenarından birkaç sahnesiyle hatırımda kalan, ama ona rağmen yeniden geleceğine dair haberle sevindiren Rocko’nun yeni serisi için heyecanlanmadım diyemem. Üstelik bu haber sayesinde, eskilerden bir şeyler izlesem kararsızlığıma da son veren Nickelodeon’a da ayrıyetten teşekkürlerimi iletmek isterim.

Yukarıda videosunu paylaştığımız fragmandan gördüğünüz üzere, Rocko’nun Modern Yaşamı bu sefer kelimenin tam anlamıyla modern bir dünyadaki maceralarını anlatacak bizlere. 90’lardan sanki şu yıla aniden ışınlanmış gibi önce bir afallayan ama sonra ayak uydurmakta hiç mi hiç zorlanmayan karakterlerimizin birbirinden şahane esprileri ve göndermeleriyle biz bir hayli coştuk bu habere. Yirmi yıl evvelindeki dünya ile şimdiki dünyanın kıyaslaması da ancak bu kadar iyi yapılabilirdi herhalde! Dur durak bilmeyen telefon furyası mı desek, klişe haline gelmiş Starbucks göndermeli Buzzbucks tabelasını mı göstersek… Üç boyutlu yazıcılar, birbirinden tuhaf kombinasyonlarla tüketilen yiyecekler ve daha fazlası! Rocko’nun nesli, kulak verin! 2018 sizlerin senesi olacak!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.