San Diego’nun, şu sıralar dur durak bilmeyen bir şekilde işleyen ve tek yaşam kaynağı haline gelmiş Comic-Con etkinliği, her zamanki gibi nimetlerini sakınmıyor. Biz de bu nimetlerin hem etinden hem de sütünden faydalanırcasına, Netflix’in panellerine çevirdik radarımızı. Netflix’in diziler dünyasında, Marvel’la beraber çalışarak geek damarlara can veren işlerine aşina olan herkes için en başta çok coşturan, ama izledikçe foslayan yapım Iron Fist paneline uğradık. Uğradık ama, dönüş yolunda da pek bir düşündük; acaba bu haber kimi ne kadar mutlu eder diye.

Yetmez ama bir kez daha anlatalım: Daredevil’den sonra Jessica Jones ve Luke Cage ile, Defenders ekibini toplama uğruna canını dişine takan Netflix, ne yazık ki Iron Fist ile beklenen performansı gösterememişti. En azından hayranların büyük bir çoğunluğunu ikileme düşürme konusunda gösterdiği başarının yanında pek parlayamadı yapım. Üstelik çok sıkı hayranlarını bile iç savaşa sürükleyen düşünceler fırtınasındaki dizi, sonuç olarak şimdilik Netflix’in Marvel ortaklığında çıkarttığı en zayıf dizi ilan edildi.

Iron-Fist-5

Biz de zamanında videolarımızı çekip, yazılarımızı yazdık; buna yükselemedik dedik. Daha anlatacak bir şeyimiz de çok kalmadı yani. “Defenders geliyor diye biraz yalap şalap çekmişlerdir belki” sözlerine rağmen, çok eleştiri aldı. Ama aldığı o her eleştiriye rağmen bir de ikinci sezon onayını aldı, cebe atıp güney sahillerinde tatile çıktı. Gelmeyecek sananlarınız vardıysa diye tekrarlıyoruz: Iron Fist, ikinci sezonuyla yeniden ekranlara gelecek!

Tek dertlerinin hayranlar olduğunu ve gelen eleştirileri kulak ardı ettiklerini savunan Jones’un “Bu diziler eleştirmenler için yapılmıyor ki canım!” yorumundan sonra Netflix de aynı şekilde Iron Fist’e yeşil ışık yakıvermiş. Üstelik gelecek olan ikinci sezonda, Luke Cage’den hatırlayacağınız Misty Knight‘ın da bulunacağı öğrendiğimiz bilgiler arasında. Netflix-Marvel evreninde, diziler arası karakter paslaşmaları aslında tadından yenmediği için biraz merak etmedik desek, yalan söylemiş olabiliriz. Zira Jessica Jones’ta Jeri Hogarth olarak izlediğimiz Carrie Ann Moss da aynı şekilde Iron Fist’te karşımıza çıkmıştı. Böyle minik hatırlatmalar, göndermeler, göstermeler olunca, merak etmeden olmuyor vallahi.

Ne dersiniz, her şeye rağmen Iron Fist’in ikinci sezonu hayranları mutlu edebilir mi? Defenders’ta tekrardan izleyeceğimiz Danny Rand için gelecek vaat eden bir gelişme mi bu?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.