Eski takipçilerimiz hatırlarlar, Marvel Studios’un Spider-Man’in film haklarıyla ilgili Sony’yle anlaşmasının ardından, biz bir yazı yazmıştık: Bizce yeni Spidey Peter Parker olmamalı diye. Biz bu fikrimizin hâlâ arkasındayız aslında. Marvel çok güzel bir Peter Parker buldu, orijin hikayesine neredeyse hiç değinmeyerek gayet taze ve güzel bir yerden de soktu film dünyasına; ancak yine de bu son on senede karşılaştığımız üçüncü sinematik Peter Parker olduğu gerçeğini değiştirmedi.

O zaman bizim argümanımız, çizgi romanlarda Ultimate Spider-Man olan Miles Morales’in sinemaya uyarlanmasıydı. Miles üzerine söylenecek çok fazla özgün ve eğlenceli şey vardı. Karakterin yaşı, durumlara bakış açısı, süper kahramanlara hiç güvenmeyen –ve bunun için haklı sebepleri olan– babası, mecburi süper kahraman kaybını çok vurucu ve duygusal bir şekilde yaşaması, hikayesinin SHIELD’a olan bağı… Hepsi MCU için Miles’ın çok uygun olduğuna işaret ediyordu. Ama belli ki, nasip MCU’ya değilmiş.

4551432-milesmoralestheultimatespiderman

Bildiğiniz gibi Sony, anlaşma dahilinde Spider-Man karakterini, MCU’ya kiraladı, ama karakterle ilgili başka filmler yapma hakkını devretmedi. Bu uğurda da yeni bir animasyon film yapıyor. Filmin başında LEGO Movie ve Jump Street’leri yapan Phil Lord / Christopher Miller ikilisi var. İşte Heroic Hollywood’un haberine göre, bu yeni animasyon film Miles Morales üzerine odaklanacak. Hatta filmin adının dahi Miles Morales: Ultimate Spider-Man olacağı söyleniyor.

O dönem bana “ya bir Peter Parker görmek istiyoruz” diye kızanlar, şimdiden anlaşalım, bu harika bir taviz noktası, değil mi? Peter Parker dedebey ve hanımları olarak, çiçek gibi bir Tom Holland var orada. Hem de MCU’da. Hem de bir yere gitmiyor. Daha yeni ve farklı bir şey de isteyenler için de, Sony bu tarafta Miles Morales’i animasyon olarak yapıyor. Bence muhteşem bir orta noktadayız Spider-Man hayranları olarak. Aynı çizgi romanlardaki gibi, bir evrende Peter keyfi, bir evrende Miles! Süper değil mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.