Netflix’in geçtiğimiz Ekim ayında yayına aldığı yeni dizisi Mindhunter üzerine bu sayfalarda hak ettiği kadar konuşmadık aslında. Yapımcılığını Charlize Theron ve David Fincher‘ın başını çektiği bir ekibin üstlendiği dizi enteresan bir konu öbeği etrafında şekilleniyordu. Elbette seri katiller yeni bir keşif değildi Amerikan dizi külliyatında, ama Mindhunter’ın neredeyse işin akademisine daha çok coşan yaklaşımı muadilleri arasında çok taze ve özel kalıyordu.

Bu tazelik ve özellik dizinin epey sevilmesine sebep oldu, eleştirmenlerde hayran tarafından gelen bu sevgiye eşlik ettiler. Rotten Tomatoes’da diziyle ilgili bir eleştiri kaleme alan 72 eleştirmenden sadece 3’ü “izlenmez” dedi, oylayan 2032 hayran da ortalama %95 gibi epey sağlam bir puan verdiler diziye. Tüm bunlar Netflix tarafından ölçüldü, biçildi, ve ortaya o malum karar çıkmış oldu: İkinci sezon geliyor.

Mindhunter

Dürüst olmak gerekirse bu haber kimse için şaşırtıcı değil. Zaten yapımcıların içeride hazırlık içinde olduğunun dedikoduları bir süredir dönüyordu. Hatta Netflix’in bunu resmen açıklamak için bunca süre beklemiş olması bile bir çıt acayip olarak değerlendirilebilir. Şimdi mesele, ikinci sezonun selefi tarafından konulan çıtayı aşıp aşamayacağı. Burada da kuvvetle muhtemel Fincher‘ın alaka seviyesi belirleyici olacak.

Biraz sübjektif kanaattir, ama şunu derken içinde nesnel gözlem barındırdığını da bilin: House of Cards’ın genel kalitesi David Fincher‘ın prodüksiyon ile olan bağıyla doğru orantılı seyretti dizinin ömrü boyunca. O yüzden ümidimiz, Fincher’ın Mindhunter projesiyle olabildiğince uzun süre yakın durması. Hatta mümkünse gelecek sezonu komple kendisi çekip hazırlasın, ne var fena mı olur?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.