kalemlikOturduğum yerden bir Instagram kalemlik yapayım dedim. Bir yandan da düşündüm, Instagram’ın hayatımıza soktuğu bilimum klişeler ne alemde? Siz söyleyin, aşağıdaki Instagram klişelerinden kaçına kapıldınız?

  1. Instagram iyi hoş da çektiğimiz fotoğrafları kare şeklinde kesmekten vazgeçmesi gerekiyor. Sırf bunun için abuk subuk programlarla fotoğrafın üstüne altına başka renkler koyup esas kadrajı kullanmaya çalışıyoruz.
  2. Bir de mesela Instagram’da çok güzel bir kitle var. Sokakta bu kadar güzel durmuyorlar gerçeği ile yüzleştirmek istemezdim ama öyle. 129363 tane fotoğraf uygulamasından sonra bir de. Instagram filtresi yedirdik mi zaten sokakta görsen tanımazsın.
  3. Takipçi toplayıp Instagram fenomeni olmak için 10 satırlık #hashtag #yazan #var #mesela. Hayır fotoğrafını yüz kişi beğenince ne oluyor? Hiç anlayamadım.
  4. Genellikle hipsterlar yemek fotoğrafı paylaşıyor diyorlar ama o hepimizin içinde var bence. Güzel bir yemeği ya da güzel sunumlu bir yemeği hepimiz paylaşmak istiyoruz. Yoksa ben hipster mıyım? Peki ya kebap paylaşan?
  5. Son olarak da gerçekten fotoğrafçılıkla uğraşıp kendi makinasıyla çektiği fotoğrafları üşenmeden akıllı telefonuna taşıyan ve hiç filtreden geçirmeden Instagram hesabında paylaşanlar var. Paylaşım açısından mantıklı olsa da “iyi de Instagram’ın amacı bu değil ki” demeden edemiyor insan.

Tüm Instagramsever geek arkadaşlarıma sesleniyorum. Bu kalemlikten benim de olsun diyorsanız, hello@mspix.me‘ye mail atmanız yeterli 🙂

 

Author

Bir gün pikseller dünyayı kurtaracak!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.