select_hero

Vakit geçirmek için akıllı telefonlarımızda oynadığımız onlarca oyun var. Bazı oyunlar sizi bir kaç dakika oyalıyor, bazıları bir kaç saat. Pixel Dungeon sizi günlerce başına kitleyecek bir oyun. Oyunun yaratıcısı ve geliştiricisi Watabou Pixel Dungeon’ı eğlence için yapıyor ve ne oyun ne de oyun içi içerikler için ücret talep etmiyor. Oyun hala beta aşamasında ve güncellenmekte ama merak etmeyin oyun sorunsuz olarak oynanabilir durumda.

shop

Oyundan biraz bahsedersek, pixel-art grafikleriyle gelenekse roguelike sistemini birleştirip size Amulet of Yendor’a ulaşma yolunda 25 rastgele yaratılmış bölüm sunuyor. Her yeni karakter yeni dungeonlar demek, seçebileceğiniz 4 sınıf var ve her sınıf için 2 alt sınıf bulunuyor. Oyunda bulunan kucak dolusu itemlar, dükkanlar, büyülü silahlar ve alchemy sistemi size deneyebileceğiniz onlarca yeni opsiyon sunuyor. Tabii oyunda alabileceğiniz badge’ler ile en yüksek skorların bulunduğu bir tablo olduğunu belirtmeyi de unutmayayım, başarılarınızı herkesin gözüne sokabilirsiniz.

Pixel Dungeon tüm güzel özellikleriyle birlikte çok kalabalık bir yaratık listesine de sahip, 25’den fazla savaşabileceğiniz zindan canlısı var ve hepsinin cepleri size yolculuğunuzda faydası dokunacak hazinelerle dolu. Yani sürekli aynı şeylerle savaşacağınızı düşünüp canınızı sıkmayın bol bol çeşit var. Ayrıca ufak bir hatırlatma, oyun her ne kadar pixel grafikleriyle şirin gözükse de bir roguelike yani bol bol öleceksiniz.

Oyuna buradan ulaşabilirsiniz. Pixel Dungeon sizi yolculuklarda, ders aralarında, aile yemeklerinde can sıkıntısından kurtaracaktır ve daha iyisi büyük ihtimalle oynamak için canınızın sıkılmasını bile beklemeyeceksiniz. Vakit kaybetmeden oynayın derim, iyi eğlenceler!

 

 

 

 

 

Author

Roguelike oynayıp hikaye anlatıyorum, genelde ikisi birlikte gidiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.