GeekMuhit, bir tartışma forumu olmanın ötesinde, insanların hayal güçlerini kamçıladıkları da bir platform. Bunu yakında sonuçlarını yayınladığımız çizim yarışmamızda da gördük. Bu kadar insanın yazmak ve üretmek için şevkle dolduğu başka bir site var mıdır bilmiyoruz; ancak bu şevkin sıçradığı başlıklardan belki de en keyiflisi “Oldukça Kısa Hikayeler Atölyesi“.

Değerli üyelerimizden Lalaith, zamanında muhteşem bir fikirle gelerek az kelimenin çok şey anlattığı bir başlık açtı. Kendisi vakti zamanında, ta Ağustos ’17‘de şöyle anlatmıştı arzuladığı şeyi:

“Sevgili muhitdaşlar, bu başlıkta hayal gücümüzü coşturuyoruz. Birkaç cümleden(3’ü aşmaması tercihimiz), yahut dilerseniz tek cümleden, aklınıza gelebilecek her türde hikayeler yazıyoruz.

Birkaç örnek:

  • “İşten çıkan adam eve dönerken yolda bir dilim Polonya ekmeği almış olan bir başka adama rastlar. Bununla ilgili bütün anlatacaklarım bu kadar.”
    -Daniil Kharms
  • “Satılık: Bebek ayakkabıları. Hiç giyilmemiş.”
    -Ernest Hemingway

Yardırın pek sevgili muhitdaşlarım!
Umuyorum ki ciddiyetin bozulmadığı, yaratıcı ve çok güzel hikayeler çıkacak buradan.”

Buradaki hikayeler, başlığın adından da anlaşılacağı üzere oldukça kısa ancak sizi temin ederim, içinde çok şey barındırıyor. Bunu kanıtlamak için güzel bir derleme yaptık ve 16 adet gül gibi hikaye seçtik. Bazı üyeler, başlıkta fazlasıyla aktif olduklarından listeye birden fazla hikaye ile girdiler. Bazıları tek atışta on ikiden vurdu.

Daha fazla lafı uzatmadan, bu küçük ama büyük hikayelerle sizi baş başa bırakalım. Bakalım beğenecek misiniz?

 

Audo2

Goddoman

Lalaith

Fordy

Gizem

BunnY

Lalaith2

Zverkov

Fransuva

Audo

GeekLord

Mobso

Fordy2

boklukirpi

Bunny2

Lalaith3

Author

Herhangi bir mürettebatın kaptanı. Açık denizlere yelken açtıktan sonra kendini civar sularda buldu. Hayatını korsanlardan kaçarak geçirse de bu aralar donanmasıyla Muhit'e gözcülük yapmakta. Muhit'te ulaşmak için SvartirSandar rumuzuyla aramanız yeterli. @SvartirSandar27

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.