Eğer bu dedikodu Reddit‘in köşelerinden ya da Bleeding Cool gibi sektöre entegre olmamış medya merkezlerinden gelse, muhtemelen güler geçer; buralara taşımayı düşünmezdim bile. Ancak kaynağımız uzun zamandır Hollywood’da faaliyet gösteren Collider. Spesifik olmak gerekirse de Collider’ın –kendisi de sektörden olan– kıdemli mensubu Jon SchneppKonumuz Venom filmi. Schnepp’in beyanları ise şu şekil:

Tom Holland, en az iki gün Venom setinde Peter Parker olarak çekim yaptı. Spider-Man filmde olacak demiyorum. Tom Holland’ın Spider-Man’i filmde olacak derken, Peter Parker’ın filmde olacağını kast ediyorum.”

Hatırlayacaksınız, Venom projesi ilk duyurulduğunda hemen peşi sıra bunun Marvel Cinematic Universe’de devam eden Spider-Man filmlerinden kopuk olacağı anons edilmişti. Bizim anladığımız da o zaman şuydu: Spider-Man bir karakter olarak Marvel’a kiralandı, ancak evrenin hakları hâlâ Sony’de ve bu yüzden de yan karakterleri ve kötü adamları konu alan türlü türlü saçma sapan fikirler ortaya atıp ekmek yemeye çalışıyorlar.

spider-man-homecoming-holland-bank

Ancak şimdi Schnepp’in ima ettiği şey, karaktere kostümü giydirmedikleri müddetçe Tom Holland’ı istedikleri gibi Peter Parker hüviyetinde hikayeye sokabilecekleri. E peki ne anladık biz o zaman? Biz izleyici olarak salak mıyız, Tom Holland’ı görünce hemen “Aa Marvel evreni burası” mı diyeceğiz, köşe başından Tony Stark mı arayacak gözlerimiz, nedir? Hayır, yani Tom Holland’ı kot kazak Eddie Brock’la el sıkışırken görsek seyirlik keyfimiz mi artacak? Hayır bu arada bir de animasyon Spider-Man filmi de geliyor ha, o da yolda! Orada da ayrı birkaç Spider-Man olacak bir de!

Bu dedikodu yanlış mı, değil mi bilmiyoruz ama; benim gönlüm yanlış çıkmasından yana. Çünkü gerçekten Venom filmine Peter Parker olarak Tom Holland sokmak bir film stüdyosunun alabileceği en yanlış kararlardan biri. Sırf on dakika gözükecek diye iki farklı evrenin birden tutarlılığını harap edip, izleyiciyi salak yerine koymak umarım Sony’nin ısrarcı olacağı bir karar olmaz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.