Malumunuz, 7 Temmuz günü Spider-Man: Homecoming vizyona girecek. Çok karışık ve burada anlatamayacağımız kadar saçma hukuki meseleler yüzünden ekstra bir önemi var Homecoming’in; kendisi Marvel‘ın kendi evinde pişirdiği ve kendi sinematik evreninde geçen ilk Spider-Man filmi olacak. Bu heyecan verici bir durum olmakla beraber bugüne kadar filmin otomatikman MCU’nun gölgesi altına girmesine de sebep oluyordu, bunu da kabul etmek gerek.

Çünkü evet, Homecoming‘i merakla bekliyoruz ama bu merakımızın %75’i filmin MCU bağlantıları dolayısıyla. En azından benim kendi payıma durum böyleydi. Halbuki bu bir Spider-Man filmi. Olmadı, boldlayayım, bu bir Spider-Man filmi arkadaşlar. Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en popüler, en bilindik, en mühür üç süper kahramanından birinin yeni bir filmi geliyor. Eğer bu gerçeği içselleştiremediyseniz, o zaman inanıyorum, şu video yardımcı olacaktır.

İzlediğiniz videoyu Homecoming’in bestekarı Michael Giacchino kendi Twitter sayfasından paylaştı. Bu dinlediğimiz şarkı, Spider-Man’in 1960’lardan kalan ve mühür olmuş, damga olmuş melodisinin orkestral yorumlaması. Filmin soundtrack’inde yer alacağı da kesin bir bilgi. Bir açın videoyu, bir dinleyin. Hem filmi 16. MCU filmi olarak görmeyi bırakmanız, hem de ağzınızdan aynı anda 4 kötü Spider-Man filminin tadının gitmesi işten bile değil. Mukayese etmek isterseniz, unuttuysanız, o şarkının orijinali şu şekildeydi:

Bu şarkı Amazing Spider-Man’de de Peter Parker’ın telefon melodisiydi hatırlayacaksınız, ancak onun ötesinde filmde çok kullanılmamıştı. Bu sefer de filmin merkezi teması olacağını sanıyor değiliz. Ama Spidey ağ atıp gökyüzüne doğru uçarken arkada çalsa, ya da final sahnesinin altına yerleşse bile ihyalarımız ihya olur, orası kesin.

Şimdi Michael Giacchino, Jon Watts ve Kevin Feige’den bir ricamız daha var. Belli ki kayıtlar devam ediyor. Belli ki müzik henüz bitirilmiş, konu kapatılmış değil. Çok geç değil. Hazır eliniz değmişken, bir diğer efsane Spider-Man müziğini de orkestral yorumlayıp filme koyabilirler. Eğer burayı okuyorlarsa, kendilerini direkt doğru yere yönlendirmek de isteriz. Sevgili Michael. Jon. Kevin. Şu müziği filme bir yerinden koyarsanız, bir nesil sizin kul köpeğiniz oluruz. Aklınızda bulunsun.

Sevgiler.

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.