Arkadaşlar bu bir tatbikat değil. Yerlerinize geçin, gerçekten dangalaklık tarafından bombardımana tutuluyoruz. Sadece sinema değil, komple yekten geek medya ve sanat tarihinin gelmiş geçmiş en açgözlü, manasız, arsız ve tokatlık kararı verilmek üzere. Gerçekten, bu haberi ilk önce io9‘da gördük. İnanamadık. Orijinal kaynağı Variety‘den teyit ettik. Yapabilsek stüdyoyu da arar sorardık “İyi misiniz, bilmediğiniz bir yerden içki falan içtiniz mi kararı vermeden önce?” diye. Ama cevap yine aynı olurdu muhtemelen. Bu doğru, gerçek, ve geliyor.

Resident Evil’a reboot yapacaklar.

Film serisinden bahsediyoruz elbette. Oyun serisi geçtiğimiz vakitlerde VR’a çıkış yaptı ve epey de beğeni alıp altıncı oyunun ağızda bıraktığı kekremsi tadı azaltmayı başardı. Film serisi ise kendisine bozduğu çizgiyi hiç bozmadan The Final Chapter isimli bir finalle çıktı karşımıza. O zaman da söylemiştik, The Final Chapter bitmek bilmeyen bir seri için çok iddialı bir laftı. Çok inanmamıştık, inanmayışımız da belli olacak ki aktris Ali Larter çıkıp “Vallahi son film” demek zorunda kalmıştı. Biz de “E peki o hâlde” demiştik. Kandırılmışız, haberimiz yok.

Resident Evil Alice

Yani gerçekten filmin adını The Final Chapter koyarken bunun olacağını biliyorlar mıydı bilmiyoruz elbette, zira son filmin sadece Çin’de 160 milyon dolarlık bir gişe yapması da yapımcı firmanın ağzını sulandırmış olabilir. Sebep her neyse, filmin haklarını elinde bulunduran Alman şirketi Contantin bunun hayırlı bir karar olacağını düşünmüş. Öyle ki, reboot için altı filmlik bir planlama yapacaklar.

Tekrarlıyorum. Daha altı filmlik serisini birkaç ay önce Son Bölüm adıyla bitirmiş olan Resident Evil, reboot ediliyor ve bu reboot için altı filmlik bir planlama yapılıyor. Bu resmen bir insanın öpecekmiş gibi uzanıp suratımıza tükürmesine eş değer bir durum. Sıkacakmışçasına el uzatıp da sonra pandik şakası yapmak gibi. Neresinden baksan tutarsızlık. Neresinden baksan ahmakça.

Tebrik ediyoruz yani gerçekten geek tarihinde daha da saçma bir karar çıkmaz bir on yıla.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.