Şşşt, Narnia hayranları. Orada mısınız? Nasılsınız? Afiyettesiniz inşallah? Değilseniz bile size mutluluk verecek haberlerle geldik. Kulaklarınızı (okuduğunuz için bu durumda gözlerinizi) iyi açın, çünkü gerçekten harika gelişmeler var Narnia cephesinden. Yedi yıllık açlığın, özlemin ve sevginin geri döneceği; harikulade bir yönetmenle yeniden sinemalarda gönlümüzü fethedecek yeni bir Narnia filmine merhaba deyin: Gümüş Sandalye!

maxresdefault

Gümüş Sandalye’nin filmi geleceğine dair yaptığımız haber, geçen senenin Ağustos’unda çoktan bizleri heyecanlandırmıştı bile. Bunca süredir sessizliğini koruyan yapımımız üzerinden bir senelik vaktin geçmesi sonrasında, sonunda kendine şahane bir yönetmen bulmayı başarabilmiş. Peki kim bilmek ister misiniz? Captain America: The First Avenger‘ın yönetmeni: Joe Johnston! Evet ya sahiden de o!

Birçoğunuz bu yönetmen haberine pek yükselmeyecek olabilir ama şahsi manada ben biraz rahatlamış ve mutlu bir suratla yazıyorum şu satırları. Zira Marvel’ın, başına geçirdiği birçoğu yönetmen (birçoğu diyorum, hepsi değil) bizi hayal kırıklığına uğratmadan işlerini kotarmayı başarmış isimler oldu. İlk Captain America filminde de bu yönden hiçbir umutsuzluk ya da hayalleri suya düşmüşlük yaşamadığımdan dolayı, Narnia gibi kitaplarına aşkla bağlı olduğum bir serinin çekilecek filmini yönetecek ismin de böyle biri olması beni fazlasıyla mutlu etti.

Ciddi anlamda yedi yıl aradan sonra büyük bir heyecan dalgasıyla biz Narnia severleri yerinden hoplatmayı başaran Gümüş Sandalye artık sahiden de yolda, yönetmenini de buldu; tam gaz bize doğru geliyor yahu! Sevinin, coşun, oynayın bre!

The_chronicles_of_narnia-HD

Gümüş Sandalye’de, önceki filmlerden alışkın olduğumuz Eustace ve bu sefer ilk defa karşılacağımız olan onun sınıf arkadaşı Jill Pope ile bir maceraya çıkıyor olacağız. İkili, Aslan’a kaybolan prensimiz için yardım ediyor olacaklar. Kayıp prensimiz olan Caspian için durumlar bir hayli karışık olacak bu noktada. Zira dünya yılı ile bir senenin geride kaldığı bu süreçte Narnia’da on yıllar geçmiş olacak. Caspian evlenmiş, çocuk sahibi olmuş, bir hayli de olgunlaşmış olduğu o sıralar, birden bire kaybolunca işler karışıveriyor haliyle. Kaybolan prensi bulsa bulsa bizim İngiliz Pevensie’lerin can sıkıcı kuzeni Eustace bulur diye düşünen Aslan, hemen harekete geçiyor tabii. Pevensie kardeşlerinin Narnia’ya artık geri gelmesi mümkün olmadığından, tanıdıkları bir diğer Adem oğlu olan Eustace Scrubb, bu işi halletmeye çalışan isim olarak yer alacak filmde.

120840_story__narnia

Şimdilik Eustace’ı daha önceki Narnia filminde de canlandırmış olan Will Poulter haricinde kadronun geriye kalanına dair pek bir ses yok ne yazık ki. Oynayacağı kesin olan Poulter’ın yanında, birçok hayran Caspian için Ben Barnes’ı yeniden görmek istediğini inkar etmiyor. (Birçok hayran diye genellemek bir yana, gelsen n’olur ki Barnes?) Zaten aradan yedi yıl geçmiş, bir hayli olgunlaşmış Barnes abimiz; şimdi gelse filme, güzel güzel oynasa orta yaşlı Caspian’ı, bir baba olarak görsek… Fena mı olur, size soruyorum Narnia hayranları! Biz Barnes için (daha çok ben) burada kıvranaduralım, siz de kendi fikirlerinizi bize söyleyin madem. Will Poulter değişse miydi? Jill Pope’u kim oynayacak? Ben Barnes geri gelse ne şahane olur değil mi? (Manipüle amacı güdülmemiştir) Ama en önemlisi, Gümüş Sandalye için ne denli heyecanlısınız? Önceki Narnia filmleri kadar unutulmuş kalır mı yoksa C.S. Lewis’in şanına yaraşır bir iş çıkar mı? Bekliyoruz yorumlarınızı ha!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.