Son yıllarda Disney’in kendine fazlaca görev bellediği “animasyonları live-action olarak yeniden çekme” olayının suyu çıktı mı, çıkıyor mu ya da çıkacak mı bilemiyoruz ama şimdiye kadar gördüğümüz sonuçlardan pek de memnuniyetsiz çıktık denilemez. En son Beauty and the Beast ile bu konudaki başarısını bizlere kanıtlayan Disney’in önünde daha uzun yıllar ve live-action olarak uyarlanacak düzinelerce malzeme var.

Animasyonların canlı versiyonları söz konusu olunca insan ister istemez alışık olduğu simaları görebilmeyi falan umut ediyor; ki çok normal bir şey bu. Hayalinizdeki ya da benimsediğinizden daha farklı bir yüz izlemek, başlarda her izleyicinin heyecanına balta vurabilen sebep olabiliyor. Fakat gel gelelim, bu haberimizde yer verdiğimiz live-action filmi için bekleyeceğiniz türde bir simanın karşımıza çıkması oldukça zor. Çünkü çocukluğumuzun favori animasyonlarından biri yetişkinlere uyarlanmış versiyonu ile karşımıza gelecek.

winnie-pooh-1280gjpg-a80e4d_1280w

Yakın zamanda kaybettiğimiz o güzide oyuncu Bülent Kayabaş‘ı buradan saygıyla anarken, harikalar harikası sesiyle hayat verdiği Tigger’dan girişelim haberimize. Tigger belki de Winnie the Pooh’nun en çok sevilen karakterlerinden biriydi, öyle değil mi? Muzip mizacı ile çoğu çocuğun favorilerinden olan Tigger’ın da içinde yer aldığı en güzel yapımlardan biri olarak mazimizde yer almış olan Winnie the Pooh, şimdilerde bir live-action filmi ile yeniden karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Ama sandığınız gibi bir live action değil tabii, yetişkin versiyonuyla. Bu da, aslında animasyonu izlediğimiz yıllarda bizimle yaşıt olan Christopher Robin’in odağında olacağı bir yapım demek oluyor.

Christopher Robin’in o güzel arkadaşları, şimdiki yetişkin versiyonlu Winnie the Pooh ile birer “hayal arkadaşı” kıvamında bir hamur olarak fırına verilecek. The Hollywood Reporter’ın belirttiğine göre, bizim yetişkin Christopher Robin hayal gücünü yitirmiş fazlasıyla işkolik bir karakter olacakmış. Hayatı her geçen gün biraz daha kötüleşince Pooh, Robin’in hayatına tekrardan balıklama atlayıp eski dostlarını bulması için ondan yardım isteyecekmiş. 3 Ağustos 2018 tarihinde sinemalara gelecek olan filmin yönetmen koltuğunda Marc Forster; senaryo kalemini tutanlar arasında ise Alex Ross Perry ve Tom McCarthy yer alıyor. Tabii bunlardan daha da önemlisi, haberin asıl yazılma amacını taşıyan isim; Christopher Robin’i kimin canlandıracağı. Sıkı durun söylüyoruz: Ewan McGregor!

winniethepooh-12

Şu adama karşı olan hayranlığım hiçbir vakit azalmıyor sahiden de! (Tamam Trainspotting izlediğimde bir yadırgamış olabilirim ama konumuz bu değil) En son Beauty and the Beast’te gönüllerimizi Lumiere ile çalan McGregor için bu tür yapımların sonu gelmiyor anlaşılan. Devamlı olarak çocukluk zamanı animasyonlarımızı yeniden sevdirebilmek için ayağımıza kadar hizmet getiren başarılı İskoç, belli ki bu işten de bayağı zevk alıyor. Konu olarak düşündükçe, “Christopher Robin büyüse ne olurdu?” gibi bir tema aslında hiç fena durmuyor şu noktada. Üstelik böyle bir rolün de gözüm kapalı güvenebileceğim bir oyuncuya verilmiş olması da içime su serpiyor doğrusu.

Belki “hayal gücünü kaybetmiş bir yetişkine yardım eden hayali arkadaşlar” sosu, bizim bu pasta üzerinde çok klişe duracak ama, yine de sonucu görmeden yargılamak istemiyorum. Şu an tek dileğim live action filmlerini hep Beauty and the Beast başarısıyla sürdürmeleri yönünde, umarım öyle devam ederler. Peki ya siz ne dersiniz? Bu live action filmlerinin suyu çıkıyor mu gittikçe? Yoksa başarılı oldukları sürece izlemeye tav mısınız? Ewan McGregor hakkında ne dersiniz bu arada? Christopher Robin’in yetişkin hali için uygun isim mi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.