Basketbolu ucundan kıyısından takip eden herkes, daha sisteme ve taktiğe dayalı Avrupa’ya kıyasla, NBA’de olayların daha şov bazlı ilerlediğini bilir. Rekabetler abartılır, rekorlar pohpohlanır, dramatik anlar kasten ve bilerek aranır… O yüzden dün gece bir şeylerin patlayacağı belliydi. Ama bu kadarını en drama düşkünü NBA yöneticisi bile ummuyordu.

Evveliyatla, yenilmez armada, efsane takım, durdurulmaz tank Golden State Warriors, lig tarihinin en iyi sezon istatistiği rekorunu kırmak için çıktı Memphis Grizzlies karşısına. Önceki rekor 72 galibiyet ve 10 mağlubiyet ile unutulmaz Chicago Bulls takımına aitti. Curry önderliğindeki Dubs, gereken galibiyeti aldı, kimse ihtimal vermemesine rağmen zorlu son dört maçında düşman sevindirmedi. İlginç olan, Chicago’nun o efsane sezonunda oyuncu olan Steve Kerr’in bu sefer de Koç olarak rekorun parçası olmasıydı. Ha bir de Curry, 400. üçlüsünü gönderi potaya. Bir sezonda en çok üçlük atan oyuncu oldu.

Ama daha da ilginci, Loş Angeles’ta yaşandı. Kobe, son maçına çıkıp 20 senelik NBA kariyerini sonlandırdı. Maçı herkes zaten izleyecek, zaten unutmayacaktı, ama Kobe son numarasını yine de oynadı. Jazz potasına tam 60 sayı bıraktı Mamba. Maçtan önce bahis siteleri onun için 25 sayı atar diyordu. Kimsenin Kobe Bryant’ı hafife almaması gerektiğini gösterdi.

Biz Kobe’ye son vedayı şöyle yapmıştık, onu da şuraya bırakıyoruz. Elveda Mamba.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.