Marvel Cinematic Universe bünyesinde çıkacak ilk solo Spider-Man filminin adı ve sanı belli oldu bildiğiniz gibi: Homecoming. Daha önce de değinmiştik, ama bir daha özet geçelim: Bu isim çizgi romanlarda Spider-Man’in Secret War sonrası evine dönüşünü ve New York’la olan hasret giderişini anlatan kısa bir hikayeyle aynı. Direkt ona referans mı bilinmez, ama bu hikayenin de Spider-Man’in Civil War sonrası New York’a dönüşünü anlatıyor olmasından küçük bir bağ kurulabilir. Elbette daha da önemlisi, bunun Amerikan liseleri içerisinde kullanılan bir tabir olması. Bu da lise vurgusunun ağır olacağına yönelik bir isimlendirme olduğu anlamına geliyor.

Peki her şeyi geçince, biz filmden ne bekliyoruz? Ne duyumlar aldık? Ne istiyoruz? Şunları şöyle bir toparlayalım dedik. Müsaitseniz, hem dedikoduları, hem de bizim gizli ve açık arzularımızı şöyle listelemek isteriz. Buyurun.

 

1. Filmin Kötülerinden Birinin Vulture Olması

Vulture

Bu yönde Birth.Movies.Death’in bir duyumu var. Onların istihbaratına göre, Kevin Feige ve ekibi filmin ana kötüsü olarak daha önce Spider-Man filmlerinde kullanılmayan nadir üst seviye kötülerden biri olan Vulture, bu filmde büyük ekrana uyarlanacak. Hatırlayacaksınız, daha önce bir kere Sam Raimi’nin yalan olan Spider-Man 4’ü için planlanmıştı; bir kere de Amazing Spider-Man 2’de teçhizatı gösterilmişti. Bu sefer tam gelecek, ama esas kötü olmayacak gibi gözüküyor.

 

2. Michael Keaton’ın Kadroya Katılması

tn_gnp_et_1025_film

Bu haber de Variety’den. Variety’nin kaynakları, an itibariyle Marvel’ın filmin kötü adam rollerinden biri için Michael Keaton’ı düşündüğünü söylüyor. Yaşı itibariyle Vulture müsait, ama Birdman’deki mühür rolünden sonra dev komik kaçacağı da aşikar. Vulture dedikodularının yanında hep bir yan parantez içinde “ama esas kötü değil” cümlesi geldiği için, o esas kötü her kimse Keaton o rol için düşünülüyor olabilir. Ki demişken…

 

3. Esas Kötünün Norman Osborn Olması

WhoAreTheNewDarkAvengers1

Dikkat ettiyseniz, Green Goblin demedim. Şimdi şöyle, Keaton eğer Vulture olmayan bir kötüyü oynayacaksa; onun karakteri ve tipine uygun çok da fazla kötü yok Spider-Man’in cephaneliğinde. Belki Doc Ock olabilir, zorlarsak Lizard çıkabilir; ama bunların hiçbiri hiyerarşik olarak Vulture’ı aşınca varacağınız kötü adamlar değil. Vulture’ın üstü olabilecek iki kötü adam var yıllar içerisinde Spider-Man’e atfedilmiş. Biri Kingpin zaten, ki onun oynayanı var evrende. Diğeri de Norman Osborn. İşin aksiyon tarafı Vulture’la halledilip, daha karakterizasyonlu tarafı Osborn’a kalabilir.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.