Naughty Dog firmasının eş başkanı ve aynı zamanda The Last of Us serisinin de yaratıcılarından olan Neil Druckmann verdiği bir röportajda oyunları erken duyurmanın sebep olduğu problemlerden bahsetti: “Uncharted 4: A Thief’s End ve The Last of Us Part II yapımlarını çok erken duyurduk ama bu aslında geliştirme sürecinde bazen başımıza gelen, gerçek hayat-iş dengesinde biraz probleme yol açtı.” diyerek durumu özetleyen Druckmann, aynı zamanda konuyu, gelecek olan projelere de bağladı: “Bahsedilen oyunun duyurusunu erteleyerek o takvimde biraz daha hareket alanına sahip olabilirdik ve geliştirme sürecine nasıl yaklaştığımızla ilgili daha bilinçliyiz. Ortada bir çok oyunculu proje var ve bir de ondan sonra gelen, hakkında hiçbir şey söylemeyeceğim, fazlasıyla heyecanlı olduğumuz, henüz duyurulmamış proje var.

the last of us part II ellie naughty dog playstation ps5

Her ne kadar bir oyunun duyurusunun yapılıp da onu üç sene ve daha üzeri bir süreçte beklemek sinir bozucu oluyor olsa da, insan yine de sevdiği firmalardan gelecek şeylerin neler olduğunu merak etmeden duramıyor. Yine de son zamanlarda oyun dünyasında görmeye başladığımız, duyuru ve oyunun çıkış tarihi arasına çok vakit sokmama olayı da ayrı güzel oluyor tabii. Playstation tarafının en değerli yapımcılarından Naughty Dog, şu an bahsedilen bu iki proje dışında ne yapıyor, bilinmiyor. Zamanında Neil Druckmann tarafından atılan işe alım tweet‘indeki üçüncü proje eğer The Last of Us Part I oyunu içinse ve çok oyunculu oyunu da çıkarırsak, bu henüz duyurulmayan proje tek başına kalıyor. The Last of Us Part III mi olur yoksa yeni bir IP mi olur bilmiyoruz ama benim isteğim, ilk başta yeni bir IP görmek. Sonrasında neslin bitişine yakın Part III de gelsin ama!

Sizce duyurulmayan proje ne ile ilgili? Oyun duyurularının çok önceden yapılması hakkında ne hissediyorsunuz? Çıkışı için en uzun süre beklediğiniz oyun hangisiydi? Değdi mi buna? Kafanızdakileri çok da bekletmeden yorumlarda paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.