3) Tenacious D in The Pick of Destiny / Kaderin Penası (2006)

tenacious-d-4fc778bc6cb7f

Bu film aslında Ben Stiller’ın çok da ön planda olduğu bir yapım olmasa da, elimdeki ilk fırsatta bir listeye sokmaktan alıkoyamadım kendimi. Bunun için üzgün değilim, aksine hala izlememişler varsa aranızda bu sayede izlesin bana kalırsa. Her saniyesinde sizi çeken ve karnınıza ağrı sokan kahkahalara hayat veren bu filmde, Jack Black’in performansını da es geçmemek lazım tabii. Yıllar yıllar sonra filmdeki Şeytan’ı canlandıranın Dave Grohl olduğunu öğrenmemle aynı anda hem bir dumur hali hem de fazladan hayranlık durumu beslememe sebep olan bu yapımı, rica ediyorum en kısa sürede hüpletin. İzlediyseniz bir daha izleyin. Absürt komedi mi dersiniz, orasını bilemem ama, müzikleriyle bile insanı kendine fazlasıyla çekebilecek bir yapım Tenacious D. Son zamanlardaki unutkanlığımın, bu filmin her bir sahnesine aklımda reset atmama yardım edeceğini umarak sanki hiç izlememiş gibi tekrardan gömülmek istiyorum adeta. Yahu, filmi sevmekten, komikliğini övmekten konusunu es geçtim ama, siz ana temayı anladınız bence; İZLEYİN.

Bir buçuk saat uzunluğundaki film, IMDB’de 6,8 olarak derecelendirilirken, Metascore’da 55 puana layık görülmüş.

 

4) Tropic Thunder / Tropik Fırtına (2008)

maxresdefault (1)

Bunca ünlü ismi bir arada toplayıp aynı zamanda da bu kadar çok güldüren başka kaç yapım sayılır bilemiyorum. Bir, bilemediniz iki elin parmaklarını geçmez bu yapımlar. Onlardan biri olarak listemizin son sırasına oturan Tropic Thunder, temel olarak oyuncular üzerine odaklı bir film. Bir grup aktörün, çektikleri savaş filmi kapsamınca canlandırdıkları karakterler olmaya zorlanmasını konuda alan yapımda Robert Downey Jr, Jack Black, Jay Baruchel, Steve Coogan ve daha birçok harika isim yer alıyor. Bunca tanıdık ve yer aldıkları filmlerle kendilerini fazlasıyla kanıtlamış ismin yer aldığı bu filmde, Ben Stiller’ın da kendine has komedi ögeleriyle yer almaması büyük ayıp olurdu doğrusu. Ne dersiniz, dokuz yıl öncesine gidip bu filmi tekrar izleme fikri kulağa hoş geliyor mu?

Bir saat elli dakika süreli yapımın IMDB’deki 7 puanına ek olarak, Metascore’da 71 puanına layık görüldüğünü görüyoruz.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.